instrukcja montażu moskitiery - Art Studio - Dekoracje

Instrukcja montażu moskitiery


1. Łączymy profile narożnikami2. Na złożonej ramce układamy siatkę
3. Układamy uszczelkę na ramce4. Delikatnie wciskamy uszczelkę nie napinając siatki
5. Nadmiar uszczelki odcinamy6. Odcinamy nożykiem siatkę
7. Przykręcamy blaszki mocujące8. Montujemy moskitierę w oknie :-)

Moskitiera ramkowa - montaż 

Nie wiesz, jak powinien przebiegać montaż moskitiery okiennej? Nie jest to nic trudnego, zwłaszcza z użyciem dostępnych w ofercie naszego sklepu elementów. Zanim jednak przejdziemy do kwestii samego składania, warto zwrócić uwagę na bardzo ważny aspekt, czyli dopasowanie produktu do okna. Kupując u nas możesz skorzystać z konfiguratora, który na podstawie podanych wymiarów obliczy także cenę. Jak zamontować moskitierę? 

Montaż moskitiery na okno wymaga połączenia podłużnych profili za pomocą elementów narożnikowych. Następnie należy położyć siatkę na ramie i umieścić na niej uszczelkę, którą następnie trzeba wcisnąć. Jeśli kupujesz w naszym sklepie całą moskitierę, to w zestawie otrzymasz specjalne narzędzie do wciskania uszczelki. Co istotne, siatka nie powinna być przy tym mocno napięta. Następnie wystarczy odciąć nadmiar uszczelki, a później pozbyć się odstającej siatki - z tego powodu warto zaopatrzyć się w nożyk do papieru i tapet. Kolejnym etapem jest przykręcenie blaszek mocujących, które powinny być zwrócone na zewnątrz. 

Jak zamontować siatkę na okno? 

Jak założyć siatkę na okno? To bardzo proste, najpierw należy przesunąć (do wewnątrz) obrotowe blaszki mocujące i przełożyć moskitierę przez okno. Następnie wystarczy ponownie obrócić blaszki, żeby zahaczyły o uszczelkę i tym samym zapobiegły wypadnięciu siatki. Przydatną wskazówką jest pozostawienie blaszek w pozycji “na zewnątrz” przy jednym boku moskitiery, ponieważ wtedy łatwiej ją będzie zaczepić o okno. Następnie wystarczy przekręcić haczyk po przeciwległej stronie. 

Jak przykleić moskitierę do okna? 

Moskitiery tego rodzaju są montowane za pomocą dwustronnej taśmy samoprzylepnej. Przy zakładaniu należy odbezpieczyć jeden bok, by przytwierdzić produkt do ościeżnicy. Później trzeba zdjąć zabezpieczenie z pozostałych trzech i dobrze je docisnąć. Przypominamy jednak, że nie jest to najlepsze rozwiązanie. Przede wszystkim montaż moskitiery okiennej tego rodzaju może być problematyczny, ale też nieskuteczny, jeśli powłoka ościeżnicy jest chropowata lub zabrudzona. Z podobnej przyczyny siatka może też szybko się odkleić. Nawet jeżeli nie w całości, to zapewne powstaną luki, przez które będą mogły przedostać się insekty. 

Dlaczego warto korzystać z naszych moskitier? 

Przede wszystkim montaż moskitiery na okno jest bardzo prosty w przypadku naszych produktów. W opinii wielu osób to również rozwiązanie bardzo estetyczne, ponieważ dysponujemy profilami w wielu kolorach, dlatego każdy klient może znaleźć model najlepiej dopasowany do kolorystyki ościeżnicy. Nie tylko zakładanie moskitiery na okno jest proste, ponieważ bezproblemowy jest także demontaż. Natomiast w przypadku produktu wyposażonego w taśmę konieczne jest jej zerwanie, co może powodować uszkodzenia, a przy tym zabrudzenia ościeżnicy. Tymczasem moskitierę ramkową możesz zdejmować i zakładać według swoich potrzeb. 

Nasze produkty wyróżnia nie tylko prosty montaż, ale też wytrzymałość i skuteczność. Stosowane siatki PVC mają małe oczka, które zapobiegają przedostawaniu się nawet wyjątkowo małych owadów, jednocześnie nie zmniejszając przewiewności. Profile są wykonywane z trwałych materiałów, dlatego możesz mieć pewność, że moskitiera dobrze posłuży przez długi czas. Nawet jeżeli przypadkiem uszkodzisz produkt, to możesz się u nas zaopatrzyć w potrzebne elementy bez konieczności kupna całej moskitiery.