Ostatnie wpisy

Jak dobrać rolety do kuchni?

Wysłany przez: autor autor W: Porady Na: Thursday, April 29, 2021 Komentarz: 0 Czytane: 12

Wybór odpowiednich rolet tylko pozornie wydaje się być trudny. Mnogość produktów i materiałów, z których rolety są wykonane, umożliwia podkreślenie oryginalnego stylu i charakteru kuchni. Specyfika kuchennych pomieszczeń ułatwia wybór odpowiedniej tkaniny. Naturalne materiały, takie jak len i bawełna tworzą idealne środowisko do rozwoju bakterii i grzybów w pomieszczeniach o tak wysokiej wilgotności. Dlatego też warto bliżej się przyjrzeć roletom poliestrowym ze względu na łatwość w utrzymaniu ich w czystości.

Poniższe wytyczne powinny pomóc Ci w odnaleźć się w świecie rolet.

Czytaj więcej

Jaki materiał do rolet wybrać?

Wysłany przez: autor autor W: Porady Na: Wednesday, March 10, 2021 Komentarz: 0 Czytane: 101

Marzysz o praktycznym i nowoczesnym wnętrzu? Postaw na rolety wewnętrzne! Dzięki nim pomieszczania nie będą się nagrzewały promieniami słońca, co przyniesie ulgę szczególnie latem. Zamontowanie rolet zapewni większy komfort termiczny zimą dzięki ograniczeniu strat ciepła. Odpowiednio zaciemniona przestrzeń domowa zapewni poczucie intymności, zwiększając tym samym komfort odpoczynku. Natomiast w salach multimedialnych najlepiej zastosować mocno zaciemniające rolety, co ułatwi korzystanie z wyświetlaczy. Funkcji rolet jest tak samo dużo, jak rodzajów wykorzystywanych w produkcji materiałów. Możesz wybrać plisy z kategorii CLASSIC, PREMIUM oraz BLACKOUT. Przy tak dużym wyborze rolet może pojawić się pytanie – jaką tkaninę do rolet wybrać? Odpowiedź znajduje się poniżej.

Czytaj więcej

Plisy zaciemniające - czym są?

Wysłany przez: autor autor W: Porady Na: Wednesday, March 10, 2021 Komentarz: 0 Czytane: 43

Wpadające promienie słoneczne dają wiele światła oraz ciepła w domu. Czasami jednak konieczne jest skuteczne zaciemnienie pomieszczenia lub zniwelowanie nagrzewania wnętrza. Jeśli szukasz ciekawego rozwiązania, jednym z najlepszych na rynku są plisy zaciemniające. To nowoczesne i innowacyjne rozwiązanie, które spełnia nawet najbardziej wymagające kryteria. Ich wygląd jest minimalistyczny, a funkcjonalność, jaką dają na najwyższym poziomie. Warto dowiedzieć się, czym są plisy zaciemniające i jakie posiadają zalety.

Czytaj więcej

Jakie rolety wybrać?

Wysłany przez: autor autor W: Porady Na: Wednesday, March 10, 2021 Komentarz: 0 Czytane: 46

Jakie rolety wybrać? To chyba jedno z pierwszych pytań, jakie zadasz sobie po zakończeniu prac wykończeniowych w nowym mieszkaniu. Rolety od jakiegoś czasu sukcesywnie wypierają tak modne kiedyś firanki i zasłony. Dzieje się tak dlatego, że zajmują zdecydowanie mniej miejsca, przez co optycznie powiększają pomieszczenie. Jest to szczególnie ważne dla właścicieli mieszkań o niewielkim metrażu.

Czytaj więcej

Jakie rolety wybrać do pokoju dziecięcego?

Wysłany przez: autor autor W: Porady Na: Wednesday, March 10, 2021 Komentarz: 0 Czytane: 47

Każdy rodzic pragnie zapewnić potomstwu jak najlepsze warunki do rozwoju. Nie bez znaczenia jest wyposażenie i wystrój pokoju dziecięcego. O jego wyglądzie decydują nie tylko odpowiednio dobrane meble i zabawki, ale także właściwe oświetlenie zapewniające dziecku spokojny sen oraz dobre warunki do zabawy i nauki. Prawidłowo dobrane rolety do pokoju dziecka korzystnie regulują dostęp światła dziennego, a w nocy chronią przed jaskrawym oświetleniem z zewnątrz.

Czytaj więcej

Okna nowoczesnego salonu - jak je udekorować?

Wysłany przez: autor autor W: Porady Na: Wednesday, March 10, 2021 Komentarz: 0 Czytane: 42

Tworząc wystrój naszych salonów, dużą uwagę poświęcamy aranżacji okien. Mają one zdobić wnętrze, ale też zapewnić komfort i dozować światło słoneczne. Chcemy  zachować unikalny charakter domostwa i być w zgodzie z najnowszymi trendami. Stąd pytanie, jakie  nurtuje niejedną osobę zaangażowaną w upiększanie wnętrz - jak ozdobić okno w salonie?

Czytaj więcej

Czym zastąpić firanki?

Wysłany przez: autor autor W: Porady Na: Wednesday, March 10, 2021 Komentarz: 0 Czytane: 50

Jeszcze do niedawna w każdym polskim domu wisiały zasłony i firanki. Był to niezbędny zestaw do dekoracji zarówno okna, jak i całego pomieszczenia. Dzisiaj tendencja ta się zmienia. Starsze pokolenie nadal nie wyobraża sobie innego wystroju wnętrza, ale w wielu domach zostały one zastąpione nowoczesnymi formami ozdób. Czym zasłonić okno? Jaka jest alternatywa dla firanek? I czy można ją wykorzystać także na parterze? Dziś odpowiemy na te i inne pytania dotyczące wystroju okiennic.

Czytaj więcej

Co na okno do łazienki?

Wysłany przez: autor autor W: Porady Na: Wednesday, March 10, 2021 Komentarz: 0 Czytane: 50

Czy masz okno w łazience? To dobre rozwiązanie zapewniające naturalne oświetlenie, niestety daje dostęp do pomieszczenia osobom z zewnątrz. Czym zasłonić okno łazienkowe, aby zwiększyć poczucie intymności we wnętrzu? Czym wyróżniają się rolety i żaluzje plisowane? O tym podpowiadamy poniżej w krótkim poradniku. 

Czytaj więcej

Showing 1 - 8 of 8 items