Jakie rolety do pokoju młodzieżowego? Doradzamy - Art Studio - Dekoracje

Jakie rolety do pokoju młodzieżowego? Doradzamy

Wybór rolet jest niezwykle istotną kwestią, gdyż to właśnie oprawa okna jest zwieńczeniem aranżacji całego wnętrza. Szczególnie ważne jest to w pokoju młodzieżowym, gdyż to właśnie młode osoby są najbardziej wymagające. Często potrzebują estetycznej przestrzeni do nauki i rozwoju. Warto im to umożliwić, jednak jakie rolety do pokoju młodzieżowego wybrać, aby były nie tylko estetyczne, ale i funkcjonalne?

Rolety do młodzieżowego pokoju - czym kierować się przy wyborze?

Wybierając rolety okienne do pokoju młodzieżowego, warto wziąć pod uwagę gust dziecka. Będzie to jednak dotyczyło np. samej kolorystyki. Pod względem mechaniki można się kierować własną intuicją i sprawdzonymi podpowiedziami.

Plisy - estetyka i nowoczesność w funkcjonalnym wydaniu

Niezwykle stylowym rozwiązaniem do pokoju młodzieżowego będą plisy. Są estetyczne i przede wszystkim bardzo funkcjonalne. Mnogość kolorów, które można wybrać, z pewnością ucieszy właściciela pokoju. Dostępne są zarówno delikatne i jasne aranżacje, jak i odważne pełne żywych kolorów warianty. Ogromnym plusem plis jest możliwość zastosowania tego rozwiązania w dowolny, odpowiadający użytkownikowi w danej chwili sposób. Mogą być one zastosowane na całej długości, od góry, doły czy w środkowej części. Wszystko to sprawia, że rozwiązanie to dostosowuje się do użytkownika.

 

Jak wiadomo, młodzież ma spore potrzeby i jest wymagająca, dlatego tak wiele wariantów powinno być doskonałym wyborem. Takie rozwiązanie to szansa na dostosowywanie nasłonecznienia pokoju wedle swoich potrzeb, natomiast dla osób mieszkających na parterze niezwykle kusząca staje się możliwość powieszenia rolet jedynie w dolnej części okna. Pozwala to na zachowanie prywatności, nieodcinając tym samym dostępu do światła dziennego czy słońca.

 

Kolejną zaletą tego rozwiązania jest integralność z oknem, co nie zaburzy ogólnej koncepcji pokoju, ani nie wymaga ingerencji w strukturę okna. Cała konstrukcja opiera się na profilach malowanych bądź potraktowanych okleiną. Na tej płaszczyźnie również występuje bardzo szeroki wybór. Dopasować do nich można różnobarwne plisy. Warto je ze sobą komponować estetycznie, jednak w tej sytuacji powinien się także liczyć głos dziecka, gdyż to ono będzie  przebywało w tej przestrzeni.

Rolety do pokoju młodzieżowego - jak wybrać kolor?

W zależności od tego, w jakim stylu utrzymany jest aktualny wystrój pokoju młodzieżowego, warto byłoby zachować go za sprawą rolet. Jeśli przestrzeń nastolatka jest utrzymana w jasnych barwach, dobrym pomysłem będzie wybranie delikatnych plisów w kolorze przełamanej bieli, delikatnego beżu czy szarości. Będzie to także niezwykle bezpieczne rozwiązanie, które pozwoli na zachowanie estetyki w pokoju, nawet przy zmianie barw ścian czy dodatków. Można jednak nieco wyjść poza konwenanse i zdecydować się na zastosowanie intensywnego koloru. Aby zachować tę stylistykę, można dokupić dodatki w podobnym kolorze, a całe wnętrze nabierze innego wydźwięku.

 

Podobnie kwestia wygląda, gdy pokój jest pomalowany jaskrawymi kolorami, ogólną stylistykę zachować można za sprawą ponowienia tych barw także w aranżacji okiennej. Jednak równie ciekawie może wyglądać jasny wariant w oknie bądź kontrastowy do koloru ścian, które stworzą razem mieszankę oddającą żywiołowość nastolatka. Możliwości jest naprawdę wiele.

Doskonała jakość na wyciągnięcie ręki

Decydują się na plisy, warto postawić na materiały najwyższej jakości, które zaspokoją potrzeby nie tylko dziecka, ale także rodzica. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Posiadamy niezwykle szeroki wybór, który sprawia, że każdy jest w stanie znaleźć coś idealnego dla siebie. Każdy nasz produkt charakteryzuje się niezwykle wysoką jakością, co ma bezpośrednie przełożenie na dłuższy czas eksploatacji, stale w niezwykle dobrym stylu. Zapraszam do wyboru nowoczesnego rozwiązania aranżacji okien zarówno do pokoju nastolatka, jak i sypialni rodziców czy innego pomieszczenia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentarze

Zostaw swój komentarz