instrukcja pomiaru moskitiery - Art Studio - Dekoracje

Jak prawidłowo dokonać pomiaru moskitiery?


pomiar.png

1. Mierzymy szerokość i wysokość światła okna (A+B)

2. Mierzymy grubość profilu wraz z uszczelką (C)

3. Jeżeli okno jest półzlicowane należy jeszcze podać wymiar (D)

pomiar_c_1.jpgpomiar_d.jpg


Typy profili

*Przy profilu zlicowanym moskitiera montowana jest "odwrotnie".

profil nielicowanyprofil półzlicowanyprofil zlicowany

Moskitiera ramkowa - jak mierzyć? 

Zastanawiasz się, jak zmierzyć okno do moskitiery? Nie ma w tym nic trudnego, jednak należy stosować się do kilku prostych wskazówek. Przede wszystkim dowiedz się, jaki typ profili mają posiadane przez Ciebie okna. By zmierzyć moskitierę ramkową, informacja ta jest szczególnie istotna, ponieważ można się przypadkowo narazić na kupno niewłaściwie dobranego produktu. Wyróżnia się więc profile nielicowane (okno nie nachodzi na zewnętrzną część ościeżnicy), półzlicowane (okno odrobinę wystaje na zewnętrzną część ościeżnicy) i zlicowane (profil zrównuje się z zewnętrzną częścią ościeżnicy). 

Jak zmierzyć moskitierę okienną? 

Mając na uwadze powyższe informacje, należy również określić światło okna. Nazywa się tak szerokość oraz wysokość od krawędzi ościeżnicy przy otwartym oknie. Dokładność w tym zakresie jest bardzo ważna, ponieważ te wymiary będą stanowiły również krawędzie moskitiery. Dodatkowo należy podać grubość profilu wraz z uszczelką.  To wystarczy, jeśli zastanawiasz się, jak wymierzyć moskitiery do swoich okien, o ile posiadają niezlicowane profile. 

Moskitiera ramkowa tego rodzaju, jeśli zamontuje się ją przy oknie zlicowanym lub półzlicowanym, zostanie wypchnięta na zewnątrz. Z tego powodu (w przypadku wspomnianych profili półzlicowanych) potrzebne jest wykonanie kolejnego pomiaru dotyczącego odległości do zlicowania (od zewnątrz). Jeśli masz okno zlicowane, również będziemy potrzebować tej informacji. Dla ułatwienia pomiarów przygotowaliśmy wyżej obrazki instruktażowe z elementami wymagającymi zmierzenia. 

Jeśli już wiesz, jak zmierzyć moskitierę ramkową, to kolejnym krokiem jest podanie tych informacji przy składaniu zamówienia. W trosce o maksymalną wygodę naszych klientów, klikając w karty produktów, zyskasz dostęp do prostego konfiguratora, w którym po podaniu wymiarów automatycznie stworzy odpowiedni projekt, a także obliczy cenę moskitiery ramkowej. 

Dlaczego warto wybierać moskitiery ramkowe? 

Moskitiery ramkowe są przede wszystkim bardzo proste w użyciu. Użytkownik jest w stanie ją zamontować lub zdemontować kiedy chce, co zajmuje kilka sekund. To nie wszystko, ponieważ wytrzymałe profile i wysokiej klasy siatka wpływają na trwałość produktu, dlatego na pewno będzie on przez długi czas spełniał swoje funkcje. 

Dostępne w naszej ofercie moskitiery okienne są zróżnicowane, nie tylko pod względem rozmiarów. Mianowicie, dysponujemy profilami o różnorodnej kolorystyce, dlatego będziesz w stanie wybrać model dobrze dopasowany do swoich okiennic. Wykorzystywane przez nas siatki są wykonane z solidnego tworzywa, a przy tym są gęsto plecione, dlatego nie przedostaną się przez nie nawet niewielkie owady. Jednocześnie zostanie zachowany odpowiedni przepływ powietrza. Moskitiera ramkowa trafia do klienta w zdemontowanej postaci, jednak montaż jest bardzo prosty i intuicyjny, dlatego na pewno każdy sobie z nim poradzi. W razie czego na naszej stronie znajdziesz pomocną instrukcję. Co istotne, zakładanie naszych produktów jest bezinwazyjne, a więc nie wymaga wykonywania jakichkolwiek otworów w oknie. Wszystkie elementy są odporne na warunki atmosferyczne i proste w utrzymaniu, dlatego klienci doceniają moskitiery ramkowe Art Studio również za prostotę konserwacji. 

W naszej ofercie znajdziesz nie tylko moskitiery oraz poszczególne komponenty do tych produktów, ale również rolety plisowane i akcesoria. Życzymy udanych zakupów.