Jak wybrać rolety do wnętrza rustykalnego - Art Studio - Dekoracje

Jak wybrać rolety do wnętrza rustykalnego

Dobranie odpowiednich akcesoriów w taki sposób, żeby idealnie pasowały do wnętrza, nie należy do najprostszych zadań. Oprócz takich kwestii, jak meble czy dekoracje bardzo ważne są również odpowiednio dobrane rolety. Na rynku dostępnych jest bardzo wiele różnych możliwości w kwestii dobierania zasłon do okien, jednak wybór ten znacznie się ogranicza, kiedy zamierzamy dopasować je do konkretnego stylu wystroju. Jednym z modniejszych w ostatnich latach jest styl rustykalny. W poniższym artykule odpowiemy na pytanie, jak dobrać odpowiednie rolety rustykalne w taki sposób, żeby idealnie komponowały się z resztą wnętrza. Zapraszamy do lektury!

 

Czym jest styl rustykalny?

 

Styl rustykalny swoją popularność zawdzięcza po części temu, że ludzie we współczesnym rozpędzonym świecie coraz bardziej tęsknią do ciszy i spokoju, jakie oferuje życie na wsi. Zmiana miejsca zamieszkania nie zawsze jest możliwa, jednak zdecydowanie można zmienić wystrój w domu na taki, który będzie budził przyjemne skojarzenia z wiejskim stylem z czasów XIX i XX wieku. Styl rustykalny mocno czerpie inspiracje z kultury ludowej i z wystroju wnętrz dawnych dworków i gospodarstw dachowych. W tym wypadku zdecydowanie stawia się na naturalne materiały, takie jak drewno czy kamień. Oczywiście nie ze wszystkim jest to możliwe.

 

Co ciekawe, mimo że styl rustykalny najłatwiej jest wprowadzić w sporych drewnianych domach, to jeśli posiada się odpowiednie wyczucie, można wprowadzić ten niesamowity styl nawet w mieszkaniach. To, co bardzo liczy się w tworzeniu takiego wystroju wnętrza, to odpowiednie dobranie kolorów. W tej kwestii zdecydowanie dominują ciepłe i neutralne kolory. Najczęściej wybiera się różne odcienie beżu, bieli lub brązu. Z powodzeniem można również wkomponować inne barwy, takie jak na przykład zieleń. Do tego warto pamiętać, że stylu mogą dodać różnorodne dodatki w postaci ludowych wzorów i obrusów.

 

Rolety rustykalne - jakie najlepiej wybrać do wnętrza rustykalnego?

 

W przypadku wystroju w stylu rustykalnym przede wszystkim warto będzie postawić na prostotę. Oczywiście ogromne znaczenie będą odgrywały również kolory i wzory rolet, dlatego lepiej zrezygnować z jaskrawych kolorów i bogatych rolet na rzecz subtelniejszych prostych rustykalnych rolet w kolorze na przykład beżowym. W związku z tym, że można znaleźć bardzo wiele rodzajów rolet. Poniżej przedstawiamy różne propozycje, które będą pasowały do rustykalnego wnętrza.

 

Roleta plisowana Oslo Pearl Termo

Ten rodzaj plis okiennych sprawdzi się doskonale jako rolety rustykalne. Dzięki swojej funkcji zaciemniającej pozwolą na wpuszczenie do wnętrza takiej ilości światła, jaka będzie potrzebna. Produkt został wyprodukowany wyłącznie z polskich materiałów i cechuje się niezwykle wysoką jakością wykonania. Gładka powierzchnia i beżowy kolor idealnie wpasują się w rustykalny styl pomieszczenia. Dzięki wykorzystaniu plis mamy możliwość zasłonięcia dowolnego obszaru okna, dzięki czemu zyskujemy dużą kontrolę w zakresie wpuszczania światła przy jednoczesnym zachowaniu prywatności.

 

Roleta zaciemniająca TANGO Blackout

Jeżeli jednak zależy Ci na pełnym zaciemnieniu, to rustykalne rolety Tango blackout sprawdzą się idealnie. Ciekawego akcentu dodaje faktura o bardzo wysokiej gramaturze. Zastosowane materiały charakteryzują się wysoką jakością i zapewniają dużą trwałość tych rolet. Bardzo ważnym aspektem jest to, że plisy doskonale wpasują się w styl rustykalny ze względu na to, że będą idealnie dopasowane do okien. Dzięki możliwości 100% zaciemnienia możesz wpuścić do pomieszczenia dokładnie tyle światła słonecznego, ile potrzebujesz.

 

Roleta plisowana z tkaniną Roma Pearl

W tym wypadku mamy do czynienia z nieco inną fakturą, ponieważ jest ona lekko porowata. Jest to bardzo ciekawa alternatywa dla w pełni gładkich zasłon. Tak jak w poprzednich przypadkach zastosowano sprawdzone materiały, które zapewniają trwałość zasłon. Tkanina nie zawiera w sobie PVC. W wariancie jasnym możemy tu liczyć na zaciemnienie między 25-35%. Przy szukaniu odpowiednich rolet najważniejsze jest zwracanie uwagi na jakość oraz odpowiedni design zasłon.

Komentarze

Zostaw swój komentarz