Jakie rolety wybrać do pokoju dziecięcego? - Art Studio - Dekoracje

Jakie rolety wybrać do pokoju dziecięcego?

Każdy rodzic pragnie zapewnić potomstwu jak najlepsze warunki do rozwoju. Nie bez znaczenia jest wyposażenie i wystrój pokoju dziecięcego. O jego wyglądzie decydują nie tylko odpowiednio dobrane meble i zabawki, ale także właściwe oświetlenie zapewniające dziecku spokojny sen oraz dobre warunki do zabawy i nauki. Prawidłowo dobrane rolety do pokoju dziecka korzystnie regulują dostęp światła dziennego, a w nocy chronią przed jaskrawym oświetleniem z zewnątrz.

   

Jakie rolety do pokoju dziecięcego wybrać?

  

  

Wszystko co znajduje się w otoczeniu dziecka, w tym także rolety do pokoju dziecięcego, musi zapewniać bezpieczeństwo i wygodę. Rolety dla dzieci do pokoju powinny być wytrzymałe i utrzymane w czystości. Gromadzący się kurz może być przyczyną alergii, a psujący się mechanizm i łatwo urywające się elementy stwarzają ryzyko dla zdrowia dziecka. Aktywny malec może łatwo zaplątać się w zwisające łańcuszki koralikowe, taśmy lub żyłki. Trzeba przewidzieć możliwe zagrożenia, wybrać najbezpieczniejszą konstrukcję, a przede wszystkim postawić na sprawdzonych producentów. W przypadku maluchów dobrym pomysłem jest roleta z mechanizmem sterującym. Zaletą wszystkich osłon jest to, że ograniczają dostęp promieni słonecznych oraz nagrzewanie się powierzchni, co jest szczególnie ważne latem. Dla zdrowego snu lepsza jest niższa temperatura.

  

  

Zaciemniać czy nie zaciemniać?

  

Dobierając rolety do pokoju dziecięcego, trzeba określić, jaką funkcję mają pełnić. Dużo zależy od usytuowania pokoju dziecięcego i zwyczajów kilkulatka. Roleta zaciemniająca sprawdzi się w sytuacji, gdy dziecku przeszkadza w zaśnięciu światło księżyca lub ulicznej latarni. Dobra osłona może być przydatna podczas poobiedniej drzemki, wschodzącego słońca lub letnich promieni. Dzieci nie lubią jednak przebywać i zasypiać w całkowitej ciemności, która może być źródłem niepotrzebnych lęków. Rozproszenie światła słonecznego potrzebne jest wówczas, gdy promienie słoneczne oślepiają, padając bezpośrednio przez okno. Ciekawym rozwiązaniem mogą być rolety plisowane, które zwijają się zarówno od dołu, jak i od góry, co pozwala zasłonić tylko wybrany pas. W ten sposób można również zasłonić się przed ciekawskimi spojrzeniami, dopuszczając do wnętrza wystarczająco dużo światła. Specyfika montażu rolet plisowanych zapewnia bezpieczeństwo dzieciom w każdym wieku. 

 

rolety do pokoju dziecka

  

  

Jakie rolety do pokoju dziewczynki, a jakie dla chłopca?

  

Wybierając kolorystykę rolet do pokoju dziecka, trzeba brać pod uwagę jego upodobania, a nie nasz gust estetyczny. Maluchy uwielbiają żywe i ciepłe kolory, miękkie i zaokrąglone kontury, a przede wszystkim wzory kojarzące się im z ich ulubionymi zabawkami i bajkami. Żywe barwy i wyraźne wzory doskonale rozwijają pamięć i możliwości intelektualne dziecka, które uczy się, obserwując najbliższe otoczenie. Rolety do pokoju dziewczynki mogą być w bardziej pastelowych barwach. Na tej samej zasadzie pokój chłopca nie musi być przesycony technicznymi dekoracjami pełnymi aut i robotów transformers. Rodzice, którzy poświęcają czas i uwagę swojemu dziecku z pewnością wyczują, jakie kolory i wzory rolet najbardziej będą mu odpowiadały. Rolety do pokoju dziecięcego mogą być naprawdę wyjątkowe, dzięki umieszczonym na nich grafikom lub fotografiom.

Komentarze

Zostaw swój komentarz