Przed zakupem - Art Studio - Dekoracje

Dobrze dobrane rolety to już połowa sukcesu - nie tylko świetnie wyglądają na oknie, ale przede wszystkim są w stanie osłonić przed zbyt dużym dostępem światła do pomieszczenia. Jednak do uzyskania takiego efektu, konieczne jest także przeprowadzenie odpowiedniego montażu, dzięki któremu wszystkie elementy znajdą się na miejscu. Pierwszym krokiem takiego przedsięwzięcia powinno być wykonanie dokładnych pomiarów. Jak mierzyć rolety, aby wybrać odpowiedni model? Poniżej zebraliśmy istotne wskazówki dotyczące tego procesu. 

Rolety okienne - jak mierzyć?

Wybór odpowiedniej rolety okiennej wcale nie musi być tak prostym przedsięwzięciem, jak początkowo mogłoby się wydawać, szczególnie jeśli wziąć pod uwagę szeroką dostępność asortymentu. Posiadamy wiele różnorodnych propozycji, wśród których każdy może znaleźć coś dla siebie. W zależności od tego, jakie preferencje mają wszyscy domownicy oraz jak dużo naturalnego światła słonecznego wpada do mieszkania, możliwe jest odpowiednie dobranie danego modelu. Wybór obejmuje także odpowiadającą wszystkim wersję kolorystyczną. 

Jednak dobranie odpowiedniej rolety to nie wszystko - po zakupie przyjdzie przecież czas na jej montaż. Nie bez powodu często klienci zastanawiają się, jak mierzyć rolety. Aby działała ona prawidłowo, musi ona zostać odpowiednio dopasowana do ramy okiennej. 

Czytaj więcej...

Rolety na okna - jak mierzyć i dlaczego warto to zrobić?

Tak jak przy wielu elementów wyposażenia mieszkania, tak również w przypadku rolet konieczne jest poczynienie pewnych ważnych pomiarów przed ich zakupem. Już w założeniu osłona ma być przecież elementem idealnie dopasowanym do ramy okiennej. Właśnie dzięki tak starannemu dopasowaniu może ona spełniać swoją rolę. Jak mierzyć okno? 

To pytanie powinien zadać sobie każdy, kto planuje dodatkowo wyposażyć swoje mieszkanie w funkcjonalne rolety. Warto dodać, że pomiar powinien być przeprowadzony zarówno w przypadku chęci zakupu plisy, jak i moskitiery. Obydwa te elementy wymagają specjalnego podejścia - miejsce do nich musi być właściwie przygotowane. Tylko po przeprowadzeniu odpowiednich pomiarów można mieć pewność, że produkt w każdej sytuacji pozostanie na swoim miejscu, jednocześnie spełniając swoją funkcję, jak należy. 

Plisy, rolety okienne - jak mierzyć?

Biorąc pod uwagę, że staranny pomiar może nie być czynnością tak prostą, jak mogłoby się wydawać, sporządziliśmy kompletną instrukcję dotyczącą tego procesu. Na osobnej podstronie znajduje się szczegółowy opis pomiaru okna, jaki ze szczególną starannością należy wykonać bezpośrednio przed zakupem wybranej polisy. Jest szczególnie ważne, aby zastanowić się, jak mierzyć rolety, również w przypadku plis. Te ze względu na swoją strukturę muszą posiadać dokładnie wyznaczone miejsce montażu - każda nasza plisa wykonywana jest z precyzyjną dokładnością do 1 mm. Zatem każdy, nawet pozornie niewielki błąd pomiaru może skutkować złym dopasowaniem całej plisy do ramy okiennej. Nieodpowiednio spasowane elementy szybko mogą przyczynić się do niezadowolenia z działania produktu - źle dopasowana plisa nie będzie mogła spełniać swojej funkcji w pełni. 

Moskitiery, rolety na okna - jak mierzyć?

Podobnie sytuacja przedstawia się w przypadku moskitier. Również tego typu elementy, wybierane szczególnie chętnie przez naszych klientów, wymagają specjalnego podejścia pod względem przeprowadzanych pomiarów. Bez nich niemożliwe jest odpowiednie dopasowanie produktu do ramy okiennej. Jak mierzyć rolety, a jak moskitiery? W przypadku każdego typu produktu proces pomiaru może się nieco różnić, dlatego podzieliliśmy instrukcje na dwie odrębne kategorie. 

Jednak w przypadku samych plis także należy dokonać odrębnego podziału na kategorie. Jest to spowodowane rodzajem montażu, jaki musi być zastosowany w przypadku konkretnych produktów. W naszej ofercie znajdują się zarówno plisy przeznaczone do montażu inwazyjnego, jak i nieinwazyjnego. W każdym z tych przypadków należy zastosować odpowiedni proces pomiarowy, uwzględniający wszystkie obowiązujące wytyczne.