Co zrobić kiedy plisa sama opada? - Art Studio - Dekoracje

Co zrobić kiedy plisa sama opada?

Rolety plisowane to coraz częściej stosowane rozwiązanie, wykorzystywane do zasłaniania okien. Swoją popularność zawdzięczają idealnie zaprojektowanej konstrukcji, która umożliwia swobodne operowanie wpadającym światłem słonecznym oraz efektywnie uniemożliwia podglądanie naszych wnętrz znajdującym się niedaleko przechodniom. Zdarza się jednak czasami, że zamontowana nie dawno plisa opada. Co możemy w takiej sytuacji zrobić?

  

  

Jak naprawić sznurek od rolety?

 

Montaż plisy to stosunkowo proste zadanie, jednak zdarza się, że na skutek błędnych działań wykonywanych podczas tego procesu nasza plisa opada.

Czasami zdarza się, że do tej sytuacji dochodzi na skutek wady fabrycznej lub słabej jakości materiału. Zanim dokonamy osądu na producencie, powinniśmy ocenić stan wszystkich elementów składowych naszej rolety. Zdarza się, że przyczyną jest zbyt odkształcony materiał, w miarę możliwości możemy go naprostować ręcznie.

Prawdopodobnie najczęstszą przyczyną opadania plisy jest pęknięty sznurek do rolet plisowanych, na szczęście jego naprawa nie jest bardzo skomplikowana i można wykonać ją samodzielnie we własnym domu.

Wymiana sznurka w plisach jest prosta, wystarczy w zależności od rodzaju plisy usunąć stary sznurek i wymienić go na nowy.

 

 co zrobić kiedy plisa opada

  

  

Jak założyć sznurek do rolety?

 

Gdy wymienimy sznurek na nowy, powinniśmy go odpowiednio napiąć, co umożliwi nam swobodne przesuwanie plisy, ale nie da jej możliwości opadać. Ważne jest, aby sznurek był właściwie przycięty i przywiązany do dołączonych zaczepów, które montowane są do wewnętrznej strony okna. Powinniśmy pamiętać, że długość sznurka po obu stronach plisy powinna być taka sama, dzięki czemu roleta nie będzie się nam wykrzywiać. W przypadku, gdy wymienimy sznurek w plisie w nieprawidłowy sposób, będzie ona w dalszym ciągu opadać, dlatego istotne jest, aby precyzyjnie podejść do tematu.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat rolet plisowanych, to zapraszamy do kontaktu! Odpowiemy na wszystkie nurtujące Cię pytania oraz pomożemy dobrać produkt do Twoich potrzeb i oczekiwań!

 

Komentarze

Zostaw swój komentarz