Czy rolety wewnętrzne zatrzymują ciepło? - Art Studio - Dekoracje

Czy rolety wewnętrzne zatrzymują ciepło?

Czy rolety wewnętrzne zatrzymują ciepło?

Rolety wewnętrzne mają szereg różnorodnych zalet, dlatego nie ma nic dziwnego w tym, że zyskują coraz większe zainteresowanie. Do jednej z istotniejszych kwestii należy ochrona pomieszczenia przed słońcem, a także brak konieczności ingerencji w ścianę czy okno. Jednak do często poruszanych pytań przed zakupem należy kwestia tego, czy rolety zatrzymują ciepło?

Czy rolety wewnętrzne zatrzymują ciepło?

Kwestia zatrzymywania ciepła przez rolety wewnętrzne będzie z pewnością zależna od ich materiału, a przede wszystkim koloru. W letnie popołudnia, kiedy to temperatury na zewnątrz wskazują znaczne wartości, jakakolwiek osłona od słońca może stać się niezwykle pomocna. Jak jednak ta kwestia wygląda z roletami wewnętrznymi? Zatrzymują one ciepło, czy jedynie ograniczają ilość wpadającego do wnętrza światła?

 

Rolety wewnętrzne zatrzymują ciepło — jak to działa?

Zatrzymywanie ciepła przez rolety wewnętrzne będzie zależne przede wszystkim od rodzaju materiału, z jakiego została wykonana. Niezwykle duży wpływ ma także kolor, jak i grubość rolety. Ciemne barwy przyciągają słońce, co będzie sprawiało, że roleta się nagrzeje, jednak solidny materiał sprawi, że nie będzie to aż tak odczuwalne wewnątrz. Cień, który zostanie wytworzony z jej pomocą, sprawi, że zdecydowanie zauważalna będzie poprawa, w szczególności względem braku rolety. Jasne kolory natomiast tak bardzo się nie nagrzewają, jednak charakteryzują się nieco większą przepuszczalnością światłą, czyli pomieszczenie nie będzie tak dobrze wyciemnione.

Czy rolety zatrzymują ciepło, na jakie warto postawić?

Największą skuteczność można jednak osiągnąć za sprawą zastosowania rolet termoizolacyjnych, które będą w stanie zapewnić pomieszczeniu odpowiednią izolację. Mają one w swojej strukturze warstwę gumową bądź aluminiową. W tym przypadku również funkcjonuje zasada oparta na wzmożonym przyciąganiu promieni słonecznych przez ciemne kolory, co może dość skutecznie utrudnić zachowanie izolacji w pomieszczeniu. Jednak nie jest to tak znaczące, gdyż warstwa izolacyjna i tak będzie niezwykle skuteczna.

 

Wybór konkretnego rozwiązania powinien być natomiast uwarunkowany od konkretnych potrzeb. Jeśli do pokoju nie wpadają bezpośrednio promienie słoneczne przez większą część dnia, to czasem nie ma potrzeby zastanawiania się nad wprowadzeniem termoizolacji. Jasne, wykonane z dobrej jakości materiałów rolety w zupełności wystarczą, aby uchronić się w pokoju od wpadającego upału. Jednak należy się liczyć z faktem, że żadne rolety nie ochłodzą temperatury w pokoju. Mogą mieć niezwykle pozytywny wpływ na nienarastanie dodatkowej temperatury w pomieszczeniu. Dzięki temu można czerpać wymierzalne korzyści względem komfortu przebywania w upale w konkretnym wnętrzu.

 

Jakie rolety wewnętrzne zatrzymują ciepło?

Oprócz wyżej wspomnianych sytuacji dobrze sprawdzą się także plisy zaciemniające, które posiadają w swojej strukturze warstwę gumową o działaniu termoizolacyjnym. Sprawia to, że zyskać można niezwykle estetyczny wygląd pomieszczenia, a w upale ciepło nie będzie się tak przedostawało do wewnątrz. Tego typu rozwiązania sprawdzają się zarówno w warunkach domowych, jak i wszelkiego rodzaju salach konferencyjnych czy pracowniach komputerowych, w których same urządzenia oddają już swoje ciepło. Będzie to natomiast efekt nie tyle obniżania temperatury, ile ograniczenie nagrzewania się pomieszczeń. W celu uzyskania efektu chłodniejszego powietrza wewnątrz pomieszczeń warto zastanowić się po prostu nad wprowadzeniem wentylacji. Jednak w połączeniu z plisami zaciemniającymi można wyeliminować główne źródło problemu. W szczególności dotyczy to pomieszczeń, których okna wychodzą na wschodnią bądź południową stronę.

Gdzie można kupić dobrej jakości rolety?

Wysokiej jakości rolety, zarówno z izolacją, jak i bez niej nabyć można za pośrednictwem naszego sklepu internetowego. Posiadamy niezwykle bogaty wybór produktów w tym zakresie. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą. W razie pojawienia się pytań prosimy o kontakt, rozwiejemy wszelkie wątpliwości.

 

Komentarze

Zostaw swój komentarz