Czy trzeba zdejmować moskitiery na zimę? - Art Studio - Dekoracje

Czy trzeba zdejmować moskitiery na zimę?

Zima to czas, gdy właściwie wszystkie owady znikają z pola widzenia. Moskitiera doskonale chroni przed dostaniem się insektów do mieszkania, ale w niewielki sposób ogranicza ilość światła wpadającego do mieszkania. Podczas najzimniejszych miesięcy dni są stosunkowo krótkie, więc każdy promień wpadający do wnętrza domu jest powodem do radości.

Moskitiery w oknach są nieocenioną pomocą, szczególnie dla osób mieszkających blisko lasów czy innych zielonych terenów, takich jak parki. Szczególnie drażniące w okresie letnim są komary. To owady, które potrafią uprzykrzyć swoją obecnością nawet najprzyjemniejszy wieczór. Na ich wizyty w domach mogą narzekać przede wszystkim mieszkańcy okolic rzek lub jezior. W związku z tym moskitiery zyskują coraz większą popularność w naszym kraju - niektórzy decydują się na ich stałe zamontowanie w oknie, podczas gdy inne osoby kupują moskitierę w ramce, którą można ściągnąć, jeżeli zajdzie taka potrzeba.

Zima to czas, gdy właściwie wszystkie owady znikają z pola widzenia. Moskitiera doskonale chroni przed dostaniem się insektów do mieszkania, ale w niewielki sposób ogranicza ilość światła wpadającego do mieszkania. Podczas najzimniejszych miesięcy dni są stosunkowo krótkie, więc każdy promień wpadający do wnętrza domu jest powodem do radości. Zachęcamy Cię do przeczytania poniższego artykułu, w którym odpowiemy między innymi na pytanie, czy zdejmować moskitierę na zimę. Podpowiemy Ci także, jak sprawnie wykonać demontaż moskitiery na zimę.

Czy ściągać moskitierę na zimę? Kiedy należy podjąć taką decyzję?

Moskitiera zamontowana na stałe w oknie nie wymaga ściągania - nawet w trakcie zimy. Sytuacja wygląda nieco inaczej, jeżeli w Twoim oknie znajduje się moskitiera ramkowa, której demontaż nie jest skomplikowany. W związku z tym, że moskitiera znajduje się w specjalnej ramce - ta może ulec uszkodzeniu poprzez długotrwały wpływ czynników, takich jak zimno czy wilgoć.

Zima to czas, gdy temperatury potrafią być wyjątkowo niskie, ale zdarzają się tygodnie, gdy na zewnątrz jest chłodno i wilgotno. Jeżeli ramka Twojej moskitiery została wykonana z drewna - pamiętaj o tym, by zawsze ściągać ją na czas trwania zimy. Końcem roku żaden owad nie wleci do Twojego mieszkania, więc warto wtedy moskitierę dokładnie wyczyścić, a także zaimpregnować drewno, by bez zarzutu radziło sobie z ewentualnym deszczem w trakcie reszty roku.

Moskitiery - czy zdejmować na zimę? Dlaczego warto?

Zima to czas, gdy powietrze jest znacznie bardziej zanieczyszczone w niższych partiach. W związku z tym to właśnie zimą mamy do czynienia ze wzmożoną obecnością takich zjawisk, jak chociażby smog. Moskitierę montuje się na zewnętrznej części okna, więc materiał, z którego została wykonana, nieustannie narażony jest na osadzanie się sadzy, brudu, a także innych cząsteczek unoszących się w zimowym powietrzu.

Moskitiera pozostawiona przez zimę w oknie będzie znacznie trudniejsza w utrzymaniu higieny. Ponadto zdarza się, że niskie temperatury doprowadzają do uszkodzeń mechanicznych moskitiery. W takim wypadku najrozsądniej wyposażyć się w nowy model, gdyż naprawa starego może nie być korzystnym rozwiązaniem.

Demontaż moskitiery na zimę - jak zrobić to sprawnie?

Pamiętaj o tym, że każdy producent moskitier dostarcza wraz z produktem stosowną instrukcję dotyczącą montażu i demontażu. Moskitiery ramkowe zazwyczaj nie wymagają specjalnych umiejętności do ich ściągnięcia.

Warto byś zdecydował się ściągnąć moskitiery ze swoich okien jeszcze przed nadejściem mrozów. Niskie temperatury mogą doprowadzić do zamrożenia się ramy wraz z oknem - co znacznie może utrudnić cały proces demontażu.

Czy zdejmować moskitiery na zimę? Gdzie warto kupić moskitierę?

Jeżeli w Twoim oknie znajduje się moskitiera zamontowana na stałe, to pamiętaj o tym, by początkiem wiosny zadbać o jej wyczyszczenie. Moskitiery ramkowe warto zdemontować na zimę, gdyż dzięki temu dany model będzie służył Ci znacznie dłużej.

Mamy nadzieję, że powyższy artykuł pomógł Ci w jakiś sposób. Chcesz więcej dowiedzieć się o moskitierach lub roletach? Zachęcamy Cię do zapoznania się z resztą treści na naszym blogu.

Jesteś zainteresowany kupnem wysokiej jakości moskitier ramkowych? W takim razie koniecznie odwiedź stronę naszego sklepu, gdyż w naszym asortymencie znajdziesz moskitiery solidne i estetycznie wykonane. Ponadto produkty oferowane przez nas w tej kategorii mają bardzo atrakcyjną cenę.

Komentarze

Zostaw swój komentarz