Czy warto zamontować plisy? - Art Studio - Dekoracje

Czy warto zamontować plisy?

Istnieje wiele sposobów przesłonięcia okien. Do niedawna prym na tym polu wiodły wyłącznie rolety i żaluzje, ale na rynku pojawiła się równie ciekawa opcja - plisy. Zyskały one już rzeszę sympatyków. Czemu opinie o roletach plisowanych są tak dobre? Dzisiaj bliżej przyjrzymy się temu nowemu rozwiązaniu.

  

  

Czym są rolety plisowane?

  

Plisy to rodzaj rolet, który w wygodny sposób składa się na kształt harmonijki. Elastyczny materiał zapewnia idealne i proste zagięcia, które po zwolnieniu z zatrzasków są w stanie odpowiednio przesłonić okno. Plisa może być montowana na różne sposoby: jako roleta plisowana wolnowisząca lub zamontowana pomiędzy szynami.

 

 

Nowość czy klasyka?

 

Plisy mogą kusić swoim stylowym wyglądem i wygodą użytkowania. Jeśli zastanawiasz się, co będzie lepszym wyborem: plisy czy rolety, to warto poznać zalety i wady tych produktów. Klasyczne rolety to dobrze znane wszystkim rozwiązanie, jednak warto wypróbować wysokiej jakości rolety plisowane. Ta opcja daje możliwość czerpania z niepowtarzalnych funkcji, jakie zapewniają plisy - jedną z nich jest termoizolacyjność. Tego rodzaju produkty znajdziesz w naszej kolekcji ROMA Pearl. Zawiera ona szeroki wybór plis termoizolacyjnych najwyższej jakości.

 

 

Dlaczego warto? Zalety rolet plisowanych

 

Jeśli zastanawiasz się, co wybrać: plisy czy rolety, to powinieneś rozważyć bardzo ważny atut przemawiający na korzyść rolet plisowanych. Jest nim brak sznurka, którym trzeba sterować. Koniec z nieestetycznie zwisającym łańcuszkiem, który negatywnie wpływa na wygląd okna.

Do zalet plis z pewnością należy ich niewielki rozmiar. Nie stwarza to żadnych problemów przy montażu, a wręcz usprawnia cały proces. Ma to też wpływ na późniejszy wygląd wnętrza - okno zostaje pięknie wyeksponowane przez plisę. Jeśli zależy Ci na niepowtarzalnym designie, zacznij swoje poszukiwania idealnej plisy od naszej kolekcji PREMIUM, gdzie znajdziesz propozycje dla fanów oryginalnego wzornictwa. Opinie o plisach są pozytywne, nie brakuje głosów o ich niepowtarzalnym wyglądzie. Plisa to idealny sposób na odświeżenie Twojego wnętrza!

Mówiąc o zaletach rolet plisowanych, nie możemy nie wspomnieć o ich funkcjonalności. Z pewnością zależy Ci na ochronie przed słońcem. Niezawodności na tym polu oczekuje każdy użytkownik rolety. Rozwiązaniem dającym gwarantowaną satysfakcję będzie wybór plisy z kolekcji BLACKOUT. Wyróżniają się one spektakularnym działaniem - zapewniają do 100% zaciemnienia! Ostre promienie słoneczne przeszkadzają Ci w pracy? A może potrzebujesz przyjemnego zaciemnienia w pokoju dziecka? Plisy typu BLACKOUT spełnią Twoje oczekiwania.

Od elementów wyposażenia domu oczekujemy przede wszystkim łatwości w obsłudze i funkcjonalności. Plisy spełniają te wymagania, charakteryzując się niezwykle prostą obsługą. Wystarczy jeden ruch, aby zasłonić lub odsłonić okno. Ta obsługa nie wymaga szczególnej siły, dlatego poradzą sobie z nią nawet najmłodsi domownicy. Niezawodna funkcjonalność dołącza więc do długiej listy zalet rolet plisowanych.

 

 czy warto zamontować plisy?

O czym warto pamiętać? Wady rolet plisowanych

 

Aspekt użytkowania, który może okazać się wadą plis, to zabrudzenia. Nie zalecamy ich prania z uwagi na możliwość odklejenia się poszczególnych elementów. Utrzymanie plis w czystości jest możliwe, ale proces czyszczenia należy przeprowadzić szczególnie delikatnie.  Przed zakupem rolet plisowanych warto upewnić się, czy na naszych oknach nie ma tendencji do skraplania się wody. Z uwagi na swoją specyfikację plisy nie powinny być narażone na długotrwały i częsty kontakt z wilgocią.

 

 

Rolety dzień-noc czy plisy?

  

Oprócz plis, nowatorskim rozwiązaniem na okno są rolety dzień-noc. W tego rodzaju przesłonach materiał podzielony jest na pasy o różnej przepuszczalności światła. Grubsza tkanina zapewnia jego całkowitą nieprzepuszczalność. Największą zaletą rolet dzień-noc jest możliwość regulacji stopnia światła wpadającego do pomieszczenia.

Które rozwiązanie wybrać: rolety dzień-noc czy plisy? Wszystko zależy od Twoich oczekiwań, jednak warto pamiętać o długiej liście zalet plis, które wcale nie ustępują roletom dzień-noc. Plisy to dobre rozwiązanie, jeśli cenisz sobie subtelny wygląd i niezawodność w jednym.

 

Komentarze

Zostaw swój komentarz