Czym zastąpić firanki? - Art Studio - Dekoracje

Czym zastąpić firanki?

Jeszcze do niedawna w każdym polskim domu wisiały zasłony i firanki. Był to niezbędny zestaw do dekoracji zarówno okna, jak i całego pomieszczenia. Dzisiaj tendencja ta się zmienia. Starsze pokolenie nadal nie wyobraża sobie innego wystroju wnętrza, ale w wielu domach zostały one zastąpione nowoczesnymi formami ozdób. Czym zasłonić okno? Jaka jest alternatywa dla firanek? I czy można ją wykorzystać także na parterze? Dziś odpowiemy na te i inne pytania dotyczące wystroju okiennic.

 

 

Dlaczego nie firanki?

  

Firanki w oknach mają pełnić przede wszystkim dwie ważne funkcje. Pierwszą z nich jest ozdoba całości aranżacji, a drugą w równej mierze ważną jest osłonięcie wnętrza mieszkania przed wzrokiem sąsiadów lub przechodniów. Mają one jednak także swoje wady. Przede wszystkim bardzo szybko się brudzą, zbierają kurz, a także pochłaniają nieprzyjemne zapachy. Dlatego nie są wskazane do domów, w których mieszkają małe dzieci oraz alergicy i astmatycy. Całe szczęście na rynku dostępnych jest kilka alternatywnych rozwiązań, które nie dość, że zasłonią wnętrze pomieszczenia przed wzrokiem z zewnątrz, to jeszcze wyglądają pięknie i nowocześnie.

  

  

Co zamiast firan?

  

Mogłoby się wydawać, że ludzie wieszają w oknach firany i zasłony, ponieważ są one jedynym rozwiązaniem. Jednak jest to błędne myślenie. Na naszym polskim rynku znajdziemy cały ogrom produktów służących do zasłaniania okien. Są to między innymi wszelkiego rodzaju rolety, żaluzje i panele okienne. Produkty te charakteryzują się eleganckim i nowoczesnym designem, wysoką jakością materiałów, łatwością w montażu, odpornością na zabrudzenia oraz ogromną różnorodnością.

co zamiast firanek

  

  

Rolety zamiast firanek

  

Wybór tego typu produktów jest naprawdę duży i stanowi konkurencję dla tradycyjnych okiennych ozdób. Dlaczego? Są one wykonane z wysokiej jakości materiałów ozdobnych w różnych kolorach. Na ich powierzchni znajdują się różnego rodzaju wzory, od eleganckich i nowoczesnych pasów, po kwieciste falbany. Każdy wybierze wzór odpowiadający jego oczekiwaniom.

A co zamiast firanek na parterze? Jednym z lepszych rozwiązań są rolety „dzień i noc”. Pozwolą one wpuścić do wnętrza promienie słońca, jednocześnie zasłaniając okno przed wścibskimi sąsiadami. Dają Ci one także możliwość całkowitego przesłonięcia okna.

Bardzo stylowym i odznaczającym się nowoczesnym designem pomysłem są rolety plisowane. Dzięki nim przysłonisz dowolną część okna i to od Ciebie zależy, ile światła wpuścisz do pomieszczenia. Te produkty także z powodzeniem wykorzystasz, jeśli mieszkasz na parterze.

  

  

Żaluzje czy panele okienne?

  

Nowoczesne żaluzje charakteryzują się lamelami o grubości 5-7 cm. Do ich produkcji wykorzystuje się drewno lub aluminium. Jest to rozwiązanie dla mieszkań, w których nie ma karniszy. Jeśli jednak posiadasz takie w swoim mieszkaniu i nie chcesz, żeby wisiały puste, postaw na panele okienne. Są to wykonane z materiału i obciążone na dole listwą ekrany, które wiesza się na karniszach. Są one dostępne w wielu wariantach, więc z łatwością dopasujesz je do wnętrza pomieszczenia.

Komentarze

Zostaw swój komentarz