Dlaczego roleta krzywo się zwija? - Art Studio - Dekoracje

Dlaczego roleta krzywo się zwija?

Rolety to niepozorne elementy wyposażenia wnętrza, które jednak wyjątkowo pozytywnie wpływają na komfort mieszkania. Dzięki zastosowaniu praktycznych rozwiązań możliwe jest odcięcie nadmiaru promieni słonecznych, gdy jest to konieczne. Zamierzony efekt nie zostanie jednak osiągnięty, jeśli osłona nie będzie zwijała się tak, jak należy. Dlaczego roleta krzywo się zwija? Poniżej rozwiewamy najczęstsze wątpliwości.

Rolety to niepozorne elementy wyposażenia wnętrza, które jednak wyjątkowo pozytywnie wpływają na komfort mieszkania. Dzięki zastosowaniu praktycznych rozwiązań możliwe jest odcięcie nadmiaru promieni słonecznych, gdy jest to konieczne. Zamierzony efekt nie zostanie jednak osiągnięty, jeśli osłona nie będzie zwijała się tak, jak należy. Dlaczego roleta krzywo się zwija? Poniżej rozwiewamy najczęstsze wątpliwości.

Roleta źle się zwija - jak rozpoznać problem?

Roleta to jeden z najbardziej praktycznych elementów, jaki można zastosować w pomieszczeniu. Dzięki rolecie zamontowanej na oknie, w każdej chwili możliwe jest odcięcie nadmiaru promieni słonecznych wpadających do mieszkania. Takie działanie tym samym zwiększa użyteczność każdego pomieszczenia, ponieważ można w nim pracować, a także spędzać czas niezależnie od warunków panujących na zewnątrz.

Problem może pojawić się wtedy, gdy roleta krzywo się zwija. Jest to zauważalne niemal od razu, ponieważ przy zwijaniu mechanizm napotyka pewien opór i dużo trudniej jest zwinąć roletę. Krzywe zwijanie się rolety jest także widoczne na samej jej długości - jeden z jej końców wyraźnie opada i nie chowa się do wnętrza mechanizmu, tym samym nie nawijając się na roletę. Sytuacja, w której roleta krzywo się zwija, najbardziej rzutuje na estetykę całego pomieszczenia, szczególnie jeśli okno znajduje się w centralnym miejscu, rzucającym się w oczy. W takim wypadku roleta, która źle się zwija, nie tylko nie spełnia swojej funkcji zaciemniającej, ale także pogarsza wygląd całego wnętrza.

Dlaczego roleta krzywo się zwija?

Krzywe zwijanie się rolety z pewnością nie jest pożądanym scenariuszem. Wpływa to nie tylko na estetykę całego wnętrza, ale przede wszystkim na możliwość spędzania w nim czasu bez względu na warunki panujące na zewnątrz. Nic więc dziwnego, że to, dlaczego roleta krzywo się zwija, budzi tak wiele pytań. Krzywo zwijająca się roleta z pewnością nie jest powodem do zadowolenia. Przyczyn wystąpienia takiego problemu może być kilka.

Roleta krzywo się nawija - nieprawidłowy montaż

Zdecydowanie jedną z najczęściej spotykanych odpowiedni na pytanie dotyczące tego, dlaczego roleta krzywo się zwija, jest jej nieprawidłowy montaż. Osłona okienna nie jest mechanizmem zbyt skomplikowanym, działając na zasadzie zwijania oraz rozwijania. Jednak nie będzie ona mogła spełniać swojej funkcji w należyty sposób, jeśli zostanie nieodpowiednio zamontowana.

Roleta krzywo się zwija zazwyczaj w następstwie nieodpowiedniego montażu. Może być to spowodowane nierównym umieszczeniem mechanizmu rolety na ramie okiennej - kiedy jeden z jego końców znajduje się wyżej od drugiego, cała roleta zostaje zamontowana na nierównym poziomie. W takiej sytuacji osłona krzywo się nawija, ponieważ nie posiada odpowiedniej stabilizacji na górze mechanizmu.

Roleta źle się zwija - wada fabryczna

Kolejną, równie często spotykaną przyczyną tego, dlaczego roleta krzywo się zwija, jest wada fabryczna zakupionej rolety. Wystarczy usterka w zaledwie jednym elemencie, aby roleta nie działała prawidłowo. Co zrobić w takiej sytuacji? Niestety, jest to dużo gorszy scenariusz, jeśli chodzi o ewentualne możliwości naprawy i pozbycia się problemu. W przeciwieństwie do złego montażu, który w każdej chwili można samodzielnie skorygować, wystąpienie fabrycznego problemu nie jest już tak łatwe do wyeliminowania.

W zasadzie nie ma innej drogi, jak tylko zakupienie nowego egzemplarza, jeśli poprzednia roleta krzywo się nawija, tym samym utrudniając korzystanie z niej. Warto więc już przed zakupem zorientować się w jakości danych produktów, aby nie narażać się na podwójne wydatki. Doskonałym wyborem w tym zakresie są nasze rolety - posiadamy szeroki wybór różnorodnych produktów, które cechują się wysoką jakością wykonania oraz łatwym montażem. Wybór naszych rolet pozwala pożegnać się z pytaniami dotyczącymi tego, dlaczego roleta krzywo się nawija. Przestrzeganie wskazówek dotyczących montażu pozwala na uzyskanie zadowalającego efektu w postaci idealnie działającej rolety.

Komentarze

Zostaw swój komentarz