Jak dobrać rolety do kuchni? - Art Studio - Dekoracje

Jak dobrać rolety do kuchni?

Wybór odpowiednich rolet tylko pozornie wydaje się być trudny. Mnogość produktów i materiałów, z których rolety są wykonane, umożliwia podkreślenie oryginalnego stylu i charakteru kuchni. Specyfika kuchennych pomieszczeń ułatwia wybór odpowiedniej tkaniny.

Naturalne materiały, takie jak len i bawełna tworzą idealne środowisko do rozwoju bakterii i grzybów w pomieszczeniach o tak wysokiej wilgotności. Dlatego też warto bliżej się przyjrzeć roletom poliestrowym ze względu na łatwość w utrzymaniu ich w czystości.

Poniższe wytyczne powinny pomóc Ci w odnaleźć się w świecie rolet.

 

 

Rolety a styl wnętrza

 

Każda kuchnia charakteryzuje się odrębną estetyką. Nowoczesna, klasyczna, vintage... Rolety kuchenne z naszej kolekcji z powodzeniem wpiszą się w każdą konwencję. Coraz częściej sięgamy po nowoczesne rolety w ciekawych barwach. Ich dopełnieniem często bywają dywany, podkładki pod talerze lub bieżniki na stół w odpowiadających roletom kolorach. Zastosowanie ciekawego elementu kolorystycznego nada pomieszczeniom niepowtarzalnego charakteru i oryginalności. Plisy z kolekcji PREMIUM mają w swojej ofercie niepospolity delikatny wzór oraz kolory, które z pewnością uświetnią wyjątkowość Twojego domu. Nie umknie również uwadze ich podwyższona jakość

Innym razem potrzebujemy produktu stonowanego, minimalistycznego, prostego w swej formie. Wychodzimy naprzeciw wszystkim Twoim wymaganiom i jesteśmy pewni, że w naszej ofercie znajdzie się coś, co urzeczywistni Twój pomysł na idealne rolety do kuchni. Kolekcja CLASSIC to produkty w wysokiej jakości i przystępnej cenie. Plisy LYON to produkt przepuszczający więcej światła. Doskonały, gdy chcemy naszej kuchni dodać blasku. W Kolekcji CLASSIC mamy również perłowe i termoizolacyjne plisy ROMA Pearl oraz grube i sztywne MILANO.

 

Zobacz plisy z kolekcji CLASSIC

 rolety do kuchni

Orientacja domu a wybór materiałów

 

Niekiedy możemy nie mieć świadomości tego jak szeroki jest wybór stopnia zaciemnienia rolet do kuchni. Jak wybrać te idealne?

W kuchniach skierowanych na południe z powodzeniem sprawdzą się rolety typu BLACKOUT, które dzięki swojej gumowanej warstwie nie przepuszczają światła. Może to być pomocne lub nawet całkowicie niezbędne w kuchni nagrzanej ciepłem przygotowywanych potraw.

Wybierając rodzaj materiału, z jakiego mają być wykonane plisy, polecamy zwrócić uwagę na plisy oznaczone określeniem Pearl, ze wzgędu na ich właściwości termoizolacyjne wykorzystujące masę perłową odbijającą światło słoneczne. Roma Pearl z kolekcji CLASSIC to ochrona przed zbytnim nagrzaniem pomieszczenia w korzystnej cenie. Natomiast w kolekcji PREMIUM znajdziesz plisy

  • PARIS Pearl
  • TOSCA Pearl
  • PORTO Pearl

 

Zobacz plisy TANGO Blackout 100%

 

Pielęgnacja rolet kuchennych

 

Zdarza się, że ze względu na różne czynniki jesteśmy zmuszeni często czyścić rolety. W takim przypadku warto przyjrzeć się bliżej roletom MILANO z kolekcji CLASSIC, ponieważ ich zwiększona sztywność i odporność wpłyną na znacznie dłuższą wytrzymałość i żywotność produktu. Plisy te są grubsze od standardowych. Możesz też pozwolić sobie na odrobinę wygody i wyposażyć swoje wnętrza w plisy TOSCA z kolekcji PREMIUM. Ze względu na zastosowanie  powłoki antystatycznej, na roletach nie osadza się kurz.

Niezależnie od tego jak często będziesz czyścić nasze plisy warto wiedzieć, że wszystkie można wyprać ręcznie.

 

Komentarze

Zostaw swój komentarz