Jak dobrać rolety plisowane do koloru ścian? - Art Studio - Dekoracje

Jak dobrać rolety plisowane do koloru ścian?

Aranżacja przestrzeni w domu lub mieszkaniu to często nie lada wyzwanie, które wymaga wielu przygotowań. Każdemu zależy na pewno, aby miejsce, w którym spędzamy dużo czasu, było przytulne, estetyczne i pozwalało na relaks, i odpoczynek. Warto więc zatroszczyć się o każdy element wystroju, a również takie kwestie, jak odpowiedni dobór rolet.

Aranżacja przestrzeni w domu lub mieszkaniu to często nie lada wyzwanie, które wymaga wielu przygotowań. Każdemu zależy na pewno, aby miejsce, w którym spędzamy dużo czasu, było przytulne, estetyczne i pozwalało na relaks, i odpoczynek. Warto więc zatroszczyć się o każdy element wystroju, a również takie kwestie, jak odpowiedni dobór rolet. Obecnie w większości domów lub mieszkań odnaleźć można różnego rodzaju osłony okienne, zaczynając od tradycyjnych modeli, po rolety rzymskie, dzień-noc, plisy czy zaciemniające. Niezależnie od tego, jakie posiadasz w swoim domu lub jakie planujesz zakupić, kluczowe jest ich dopasowanie do koloru ścian w danym pomieszczeniu. W tym artykule wyjaśniamy, jak dobrać kolor rolet oraz jakie wersje kolorystyczne są obecnie najbardziej popularne.

Rolety - jaki kolor wybrać?

Dobór osłon okiennych to trudne zadanie, które często wiąże się z długimi poszukiwaniami. Klienci nie są pewni, jaki wariant powinni wybrać, a także jaka kolorystyka będzie odpowiednia, biorąc pod uwagę wystrój danego pomieszczenia. Choć kwestie te z pozoru wydają się skomplikowane, tak naprawdę warto zastosować kilka wskazówek dotyczących tego, jaki kolor rolety wybrać, aby cieszyć się piękną aranżacją wnętrza. Na samym początku warto sobie zdać sprawę z tego, że rolety mimo tego, że zajmują niewiele miejsca, mogą być kluczowym punktem aranżacji. Nie należy więc spychać ich na margines i wybierać dowolnego modelu, ponieważ może to zaszkodzić całej aranżacji.

Kolory plis okiennych, ale także innych wariantów są bardzo różnorodne. Obecnie w naszej ofercie odnaleźć można szereg różnego rodzaju barw, odcieni oraz fasonów. Producenci stale wychodzą naprzeciw potrzebom konsumentów, oferując coraz to nowe warianty i printy. Bogactwo wyboru często sprawia, że klienci mają problemy z podjęciem właściwej decyzji. Warto się wiec zastanowić, jakie kolory rolet pasują do farby na ścianie w danym pokoju.

Rolety - kolorystyka

Architekci zdecydowanie polecają postawić na harmonijną lub kontrastową aranżację wnętrza. Bardzo duże znaczenie ma również fakt, do jakiego pomieszczenia kupujemy rolety, czy jest to mieszkanie, dom, czy na przykład miejsce użyteczności publicznej, jak biuro. W tym drugim wypadku zdecydowanie warto postawić na większą oszczędność barw i minimalizm lub przeciwnie dopasować kolory do elementów wizualnych danej marki. Jak dobrać rolety do koloru ścian?

Jeżeli preferujesz, aby w pomieszczeniu wszystkie elementy były ze sobą odpowiednio połączone, warto wybrać osłony okienne o ton jaśniejsze lub ciemniejsze od ścian. Przykładowo, jeśli na ścianach pojawił się kolor zbliżony do cappuccino, rolety w kolorze jaśniejszego beżu lub ciemniejszego odcienia brązu prezentować będą się najlepiej. W tym przypadku można wybrać także kolory załamane, przechodzące w dwa kolory, co stanowić będzie ciekawy efekt lub pastelowe warianty, które ocieplą wnętrze. Tego typu sposób na aranżację sprawdzi się u osób, które wolą łagodniejsze i bardziej naturalne barwy. Wyraźna kolorystyka nie będzie męczyć oczu, a delikatne barwy pomogą się zrelaksować.

Innym wariantem w aranżacji wnętrz jest dobór kontrastujący. To tutaj można bawić się kolorami i stworzyć unikatowy klimat pomieszczenia. Żywe kolory plis okiennych sprawdzą się w szczególności w pokoju dziecięcym; maluchy lubią kolorowe przedmioty i przestrzenie, które przyciągają ich uwagę. Wariant kolorowy opiera się na kontraście, można łączyć ze sobą żółty z czarnym, czerwony z granatem, zielony z brązem czy róż z fioletem. Jeżeli zastanawiasz się, jaki kolor rolet wybrać, kontrast może okazać się strzałem w dziesiątkę. Sprawdzi się on na pewno u osób, które lubią eksperymentować z wystrojem wnętrz, a także zależy im na wyrazistej aranżacji. Zabawa kolorami może być bardzo ciekawa i inspirująca, rolety zachwycą każdą odwiedzająca Cię osobę, jeśli postawisz na oryginalne rozwiązanie.

Jak dobrać kolor rolet? Akcesoria i meble

Wiesz już, jakie są najpopularniejsze zestawienia kolorystyczne związane z doborem rolet. Warto jednak zwrócić uwagę także na paletę kolorystyczną mebli oraz akcesoriów. Od ich barwy oraz tworzywa w dużej mierze zależeć będzie całość aranżacji. Jeżeli zdecydujemy się na intensywne barwy kanapy czy innych dodatków, musimy liczyć się z tym, że powielenie tego motywu w przypadku rolet może okazać się przesadą. Warto postawić na dwie, maksymalnie trzy dominujące barwy, w innym wypadku nadmiar kolorów będzie szybko męczył oczy, a cała przestrzeń stanie się przytłaczająca.

Jeżeli zdecydujesz się więc na czerwoną kanapę, a ściany w Twoim domu mają odcienie brązu, lepiej postawić na łagodny wariant kolorystyczny rolet, który doskonale wpasuje się w całość aranżacji. Przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie, warto zapoznać się z szerokim asortymentem naszego sklepu. Bogactwo oferty sprawi, że każdy klient znajdzie odpowiedni dla siebie wariant, niezależnie, czy będą to plis, rolety zaciemniające czy tradycyjne. Inspiracją w tworzeniu aranżacji mogą być strony internetowe lub katalogi poświęcone wystrojowi wnętrza. Odnaleźć tam można wiele pomysłów, a dopasowanie kolorystyki to istotny element lektury takich czasopism.

Nasi pracownicy to osoby z dużą wiedzą oraz doświadczeniem w kwestii doboru, oraz instalacji rolet. Z chęcią udzielą porad dotyczących kolorystyki oraz selekcji najlepszego z wariantów. W razie wątpliwości zapraszamy do kontaktu i skorzystania z naszej bogatej oferty rolet plisowanych, które możesz dobrać idealnie pod kolor swoich ścian.

Komentarze

Zostaw swój komentarz