Jak łączyć rolety i plisy z zasłonami? - Art Studio - Dekoracje

Jak łączyć rolety i plisy z zasłonami?

Wielu osobom wydaje się, że rolet i plis nie należy łączyć z zasłonami. Czy to prawda? Czy rzeczywiście elementy te nie powinny być ze sobą skomponowane? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w poniższym artykule. Zapraszamy serdecznie!

Rolety z zasłonami - hit czy kit?

Wiele osób sądzi, że rolet nie należy komponować z zasłonami. Czy to prawda? Oczywiście, że nie! Dzięki temu połączeniu można uzyskać naprawdę ciekawy efekt. Zatem, jak łączyć rolety i zasłony, aby otrzymać pożądany rezultat? Przede wszystkim należy utrzymać umiar. Nie wolno przesadzać z ilością faktur, wzorów i kolorów. Jeśli wybrałaś rolety utrzymane w mocnym, wyrazistym odcieniu, zrezygnuj z zakupu zasłon w żywych barwach. Pamiętaj również, aby nie łączyć dwóch elementów z intensywnymi wzorami i fakturami.

Niestety stworzenie efektownej aranżacji przy pomocy zasłon i rolet to duże wyzwanie. Właśnie z tego względu większość osób uważa, że łączenie tych dwóch elementów to zadanie wyłącznie dla profesjonalnych dekoratorów wnętrz. Choć rzeczywiście nieumiejętne ich zespolenie jest ryzykowne, to zapewniamy, że wystarczy trzymać się kilku zasad, aby otrzymać pożądany efekt. Gwarantujemy, że nie trzeba być architektem, ani dekoratorem, aby odpowiednio dobrać zasłony do firan i stworzyć gustowną aranżację okna.

 

Jak łączyć rolety z zasłonami okiennymi?

Aby efektownie udekorować okno przy pomocy zasłon i rolet, warto postawić na kontrast. Co to znaczy? Otóż najlepiej kupić jasne rolety np. model CARIOCA (C01) lub TOSCA Pearl (TSP5) i połączyć je z ciemnymi zasłonami utrzymanymi w kolorze grafitowym, brązowym lub nawet czarnym. Oczywiście można również zdecydować się na ciemne rolety, takie jak PARIS Pearl (P14) czy CARIOCA (C13) i dobrać do nich jasne zasłony np. w kolorze beżowym lub ecru, bądź ulubionym odcieniu pastelowym. 

Dobrym rozwiązaniem jest również zamówienie rolet i zasłon w tym samym kolorze. Wcale nie oznacza to nudy! W tym przypadku warto zaszaleć ze wzorami lub fakturą. Jeśli wybrałaś jednobarwne zasłony, sięgnij po plisę o ciekawej strukturze np. PORTO Pearl - (PO2), CARIOCA (C08) czy PARIS Pearl - (P07). Oczywiście możesz również postawić na jednobarwną, gładką roletę i dobrać do niej fantazyjne zasłony. W ostatnim czasie szczególną popularnością cieszą się modele ze wzorami geometrycznymi i motywami florystycznymi. Bardzo modne są również zasłony ze wzorami marokańskimi i orientalnymi. Należy jednak pamiętać, że muszą się dobrze komponować nie tylko z roletami, ale także innymi elementami wystroju wnętrza.

Podczas łączenia rolet z zasłonami najważniejsza jest ostrożność. Oczywiście możesz zaszaleć i postawić na dwa elementy w mocnych kolorach, jednak należy pamiętać, że trzeba to zrobić umiejętnie. Nie wszystkie barwy dobrze współgrają z innymi. Zatem, jakie kolory można ze sobą łączyć? Otóż dobrze komponuje się żółć z fioletem, pomarańcz z niebieskim oraz róż z szarościami. Należy jednak pamiętać, że w pomieszczeniach znajdują się również inne elementy, dlatego zalecamy ostrożność. Wypełnienie wnętrza zbyt wieloma barwami może się różnie skończyć. Z kolorami rolet i zasłon można zaszaleć w przestrzeniach minimalistycznych, które wymagają przełamania, gdyż są zbyt surowe, a także we wnętrzach wypełnionych motywami folklorystycznymi. Jednak w pomieszczeniach utrzymanych w stylu klasycznym, art deco czy staroangielskim zdecydowanie należy unikać łączenia kolorowych, wzorzystych zasłon i rolet, gdyż można zepsuć estetykę.

Łącząc rolety z zasłonami, należy również pamiętać, że ważny jest również materiał. Wybierając rolety zaciemniające, warto sięgnąć po lekkie, zwiewne zasłony, które będą pełniły funkcję dekoracji, a nie osłony okiennej. Natomiast sięgając po cienką roletę, zastępującą firanę, warto zdecydować się na grubsze zasłony np. welwetowe, które skutecznie chronią przed promieniami słonecznymi i są w stanie zupełnie zaciemnić wnętrze.

Jeśli nie wiesz jakie rolety wybrać, sprawdź naszą ofertę: https://www.as-rolety.pl/plisy/. Posiadamy najwyższej jakości rolety plisowane, które będą doskonale komponowały się z różnorodnymi zasłonami. Dzięki nim stworzysz efektowną aranżację okienną.

Komentarze

Zostaw swój komentarz