Jak ocieplić pokój dodatkami i roletami? - Art Studio - Dekoracje

Jak ocieplić pokój dodatkami i roletami?

Aby roleta mogła mieć swój udział w ocieplaniu wizerunku pomieszczenia, musisz zwrócić uwagę na materiał, z jakiego została wykonana. Jeśli wybierzesz modele z naturalnych tkanin lub chociaż imitujących je, rolety będą wyglądały na cieplejsze i bardziej miękkie. To sprawi, że pomieszczenie, w którym się znajdują, nabierze przytulności.

Sezon jesienno-zimowy to czas, gdy zdecydowana większość tęskni za słońcem i wyższymi temperaturami. Na dworze panuje chłód, wiatr przeszywa do szpiku kości, a opady deszczu czy śniegu skutecznie zniechęcają do wyjścia na zewnątrz. Większość ludzi ciepła poszukuje w środku, gdzie zakłada grubsze ubrania, opatula się kocami, a gorąca herbata lub aromatyczna kawa stają się nieodłącznymi towarzyszami wieczorów. Jednak mimo tych zabiegów często zdarza się, że wnętrze nadal wydaje się chłodne i mało przytulne. Na szczęście bardzo łatwo jest zmienić ten stan rzeczy - wystarczy kilka dodatków, aby przemienić nieprzyjemne pomieszczenie nie do poznania.

Jak wizualnie ocieplić pokój?

Istnieje kilka dobrych rozwiązań, które pomogą Ci nieco ocieplić mało zachęcające wnętrze. Pierwszą opcją jest wymiana żarówek na te posiadające cieplejsze tony. Tego typu oświetlenie nie tylko sprawi, że pokój będzie wyraźnie przytulniejszy, ale również ma pozytywne działanie na ludzki organizm. Ciepłe światło ułatwia umysłowi zrelaksowanie się, wejście w stan odprężenia. Dlatego zaleca się montaż żarówek wpadających w żółte tony w takich pomieszczeniach, jak salon, sypialnia czy pokój gościnny.

Inne rozwiązanie stanowi wkomponowanie dodatków mających na celu ocieplenie pomieszczenie. Jednym z nich może być miękki, puchaty dywan, który będzie zachęcał, aby zanurzyć w nim stopy. Kolejnym dodatkiem, który nada przytulności wnętrzu, są różnego rodzaju poduszki na sofach lub łóżku.

Kolejną opcją jest wplecenie drewnianych elementów w wystrój. Naturalna barwa oraz struktura przedmiotów wykonanych z tego tworzywa dodadzą ciepła pokojowi. Dlatego warto pomyśleć nad zamianą ramek na zdjęcia, stolika do kawy, biurka, komody lub jakiegokolwiek innego elementu na drewniany.

Czy rolety to dobry sposób na ocieplenie wnętrza?

Rolety to jedno z najważniejszych akcesoriów w pomieszczeniu. Ich podstawowa rola to ochrona przed wścibskim wzrokiem przechodniów bądź sąsiadów, którzy chcieliby zajrzeć do środka. Ograniczają również przenikanie promieniowania słonecznego, które nagrzewa pokój i oślepia osoby znajdujące się wewnątrz. Natomiast mogą także pełnić funkcję ozdobną, mimo że mają mniej fantazyjne wzory niż firany czy zasłony. Trzeba tylko odpowiednio je dobrać, aby stały się dekoracją, a równocześnie pomogły nieco ocieplić chłodne wnętrze.

Aby roleta mogła mieć swój udział w ocieplaniu wizerunku pomieszczenia, musisz zwrócić uwagę na materiał, z jakiego została wykonana. Jeśli wybierzesz modele z naturalnych tkanin lub chociaż imitujących je, rolety będą wyglądały na cieplejsze i bardziej miękkie. To sprawi, że pomieszczenie, w którym się znajdują, nabierze przytulności.

Innym istotnym czynnikiem, który warto wziąć pod uwagę, jest kolor rolety. Zimne barwy sprawiają, że przechodzące przez tkaninę światło nabiera odcienia materiału. Z tego względu pomieszczenie może wydawać się chłodne i mało przytulne. Jednak jeśli zdecydujesz się na cieplejsze kolory, jak brązowy, beżowy, miodowy, pomarańczowy, écru lub żółty, wtedy do wnętrza będzie wpadać poświata w ciepłych, przytulnych tonach.

Kolejny ważny aspekt to przepuszczalność tkaniny. Jeśli roleta wykonana z grubego materiału będzie zatrzymywać większą część światła padającego przez okno, pokój wyda się ponury, a temperatura wewnątrz spadnie. Natomiast w przypadku, gdy wybierzesz model o cieńszym materiale, roleta zatrzyma nieco mniej światła na zewnątrz, a więcej wpuści do środka.

Jak wizualnie ocieplić pokój? Art Studio

Jeśli szukasz idealnych rolet, które pomogą Ci ocieplić wnętrze każdego pomieszczenia w Twoim domu, zapoznaj się z naszą szeroką ofertą modeli. Wśród nich znajdziesz plisowane rolety wykonane z różnych materiałów oraz w wielu kolorach. Nasze produkty doskonale podkreślą charakter wnętrza, który masz zamiar uzyskać za pomocą odpowiedniego wystroju.

Komentarze

Zostaw swój komentarz