Jak zabezpieczyć okno przed kotem? - Art Studio - Dekoracje

Jak zabezpieczyć okno przed kotem?

Każdy właściciel kota z pewnością kocha swojego pupila, dlatego chce zapewnić mu również bezpieczeństwo. To może być narażone szczególnie w przypadku mieszkania na wyższych kondygnacjach. Mianowicie, zwierzak może wypaść z otwartego okna. Z tego powodu w niniejszym tekście odpowiadamy na pytanie, jak odpowiednio zabezpieczyć okno przed kotem?

Koty są rzecz jasna inteligentnymi zwierzętami. Należy jednak pamiętać, że niezależnie od usposobienia zwierzaka, czy jego miejsca zamieszkania jest zwierzęciem drapieżnym. Zatem jego uwagę przyciągają znajdujące się poza mieszkaniem ptaki czy wiewiórki. Niestety, chęć doskoczenia do potencjalnej ofiary może się skończyć bolesnym i niebezpiecznym w skutkach wypadkiem. Wprawdzie w sytuacji utraty równowagi w czasie chodzenia po drzewie, kot może swobodnie złapać się podłoża pazurami, tak na metalowym parapecie nie będą zbytnio użyteczne.

Upadek kota z wysokości może skończyć się poważnym uszczerbkiem na zdrowiu, czyli na przykład złamaniem kończyn, żuchwy czy uszkodzeniem narządów wewnętrznych. Skutki są zależne przede wszystkim od ogólnego stanu fizycznego kota, ale także podłoża, na które spada zwierzę. W wielu sytuacjach kot po upadku doznaje szoku, przez który biegnie w panice do przodu, co może rodzić dodatkowe niebezpieczeństwo, np. wpadnięcia pod samochód, jeśli blisko budynku jest ulica. Znacznie mniej narażone na upadki są wbrew pozorom koty, które mogą swobodnie wychodzić z domu. Spotykają na swojej drodze więcej zagrożeń, jednak niezaspokojona chęć wędrówki i polowania sprawiają, że kot raczej nie jest chętny do pozostania za oknem.

Jak zabezpieczyć okno przed kotem?

Zabezpieczenie okna przed kotem wcale nie jest trudnym zadaniem. Można na przykład ustawić na nim kwiaty lub inne przedmioty, które uniemożliwią zwierzakowi wskoczenie na parapet. Z drugiej strony jest to zabranie kotu bardzo ciekawego punktu obserwacyjnego. Z dekorowania parapetów na pewno nie będą zadowoleni także minimaliści i miłośnicy obecności w mieszkaniu swoistego ładu. Z tego powodu znacznie lepszym rozwiązaniem tego problemu jest moskitiera.

Moskitiera to gęsta siatka służąca najczęściej do zasłaniania otworów okiennych i drzwiowych. Swoją nazwę wzięła z języka hiszpańskiego, w którym mosquito oznacza komar. Wiąże się to także z tym, że akcesorium przede wszystkim służy jako osłona przed komarami, muchami oraz innymi owadami, jednak doskonale sprawdza się także jako zabezpieczenie okna przed kotem.

Kupując moskitierę najważniejsze jest odpowiednie dopasowanie rozmiaru produktu. Najważniejszymi wymiarami są długość i szerokość światła okna. Należy także zwracać uwagę, czy okna mają profil zlicowany (wystający), ponieważ w tym przypadku moskitiera jest montowana odwrotnie. Producenci takich akcesoriów potrzebują również parametru długości zlicowania, żeby stworzyć odpowiedni produkt.

Można się spotkać z moskitierami ramkowymi lub rozwijanymi. Pierwszy rodzaj jest równie skuteczny, jednak wyróżnia się niższą ceną i nie wymaga montowania specjalnych szyn.

Jak zabezpieczyć okno uchylne przed kotem?

Niestety, w niektórych przypadkach chęć zwiedzania okolicy jest dla kota na tyle silna, że zwierzak próbuje wydostać się z domu przez okno uchylne. To dość niebezpieczne zjawisko, ponieważ w większości przypadków skok w szczelinę kończy się ześlizgnięciem z powodu braku podpory, a ostatecznie zaklinowaniem się zwierzaka. Niekiedy jest to szczególnie niebezpieczne, zwłaszcza, gdy kot może uszkodzić swoje narządy wewnętrzne lub przebywać w tym miejscu przez kilka godzin, gdy właściciela nie ma akurat w domu. Z tego powodu może to być także traumatyczne przeżycie dla samego zwierzęcia. Na rynku można jednak spotkać specjalne siatki na okna uchylne, które są przytwierdzane do ramy okna i zasłaniają przestrzeń po bokach, a także od góry. Jednak w tym przypadku także można użyć wcześniej wspomnianej moskitiery, dlatego tym bardziej polecamy to rozwiązanie.

Zabezpiecz okno za pomocą moskitiery!

Jeśli chcesz zabezpieczyć swoje okno przed kotem za pomocą moskitiery, to serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Produkty są wykonywane z gęstej i wytrzymałej siatki, dlatego nie tylko uniemożliwią kotu ucieczkę, ale jednocześnie ograniczą dostęp nawet wyjątkowo małych owadów do domu. Tkanina jest trwała i umieszczamy ją w ramie z wysokiej klasy profili, dostępnych w różnych kolorach. Dzięki temu możesz dopasować wygląd moskitiery do Twojego okna. Wszystkie produkty tego rodzaju są wykonywane na indywidualne zamówienie, aby idealnie wpasować się w okno. Mimo zasłonięcia okna, akcesorium dalej zapewnia dostęp do powietrza i umożliwia obserwację okolicy. Z tego powodu można śmiało powiedzieć, że to jeden z najlepszych sposobów zabezpieczania okna przed kotem. Oferujemy terminową realizację zamówienia, rzetelne podejście pracowników, profesjonalne porady i świetne produkty w konkurencyjnych cenach.

Komentarze

Zostaw swój komentarz