Jak zdjąć plisy z okna? Demontowanie plisy krok po kroku - Art Studio - Dekoracje

Jak zdjąć plisy z okna? Demontowanie plisy krok po kroku

Plisy są estetyczne, pięknie się prezentują i wspaniale dopełniają aranżację wnętrza naszego domu. Jednak, kiedy przychodzi moment ich demontażu, zastanawiamy się, w jaki sposób możemy sobie z tym poradzić. Jest to nie lada wyzwanie, które przy braku odpowiedniej wiedzy, może przysporzyć nam sporo kłopotów. Czy rzeczywiście zdjęcie żaluzji plisowanych z okna jest aż tak problematyczne? Zaraz się o tym przekonamy.

Plisy są coraz popularniejszych sposobem na zapewnienie prywatności w naszym domu i zwiększenie poczucia komfortu oraz bezpieczeństwa. Plisy są estetyczne, pięknie się prezentują i wspaniale dopełniają aranżację wnętrza naszego domu. Jednak, kiedy przychodzi moment ich demontażu, zastanawiamy się, w jaki sposób możemy sobie z tym poradzić. Jest to nie lada wyzwanie, które przy braku odpowiedniej wiedzy, może przysporzyć nam sporo kłopotów. Czy rzeczywiście zdjęcie żaluzji plisowanych z okna jest aż tak problematyczne? Zaraz się o tym przekonamy.

Jak zdjąć plisy z okna?

Jeśli zastanawiamy się, jak zdemontować plisy, pierwszym krokiem jest ich złożenie, a w kolejnym punkcie ich ostrożne i delikatne wypięcie z zaczepów lub wyjęcie ze specjalnych uchwytów. Podczas wykonywania tych czynności warto zaopatrzyć się w stabilną drabinę, która pozwoli nam na zachowanie odpowiedniej równowagi. Wbrew pozorom nie jest to skomplikowany proces, jednak powinien być wykonywany ze szczególną uwagą, który pomoże nam w bezpiecznym przeprowadzeniu prac demontażowych.

W jakim celu zdjąć plisy z okna?

Plisy podobnie, jak każdy inny element w naszym domu ulegają zabrudzeniu. Dlatego raz na jakiś czas warto zdjąć je z okna i wyczyścić z powstałych na ich powierzchni nieczystości. Każdego dnia w naszym mieszkaniu pojawia się kurz, który osadza się na wszystkich znajdujących się w budynku przedmiotach. Jeśli zależy nam na zachowaniu estetycznego wyglądu naszych pomieszczeń, a także utrzymaniu odpowiedniego stanu zdrowia, warto wykonywać regularne porządki, dzięki którym będziemy w stanie cieszyć się odpowiednim powietrzem w naszym domu.

Czyszczenie żaluzji plisowanych nie jest trudne, a ich powierzchnia nadaje się do przeprowadzania regularnego oczyszczania. Przed zdjęciem żaluzji z okna powinniśmy przygotować miskę lub wannę z odpowiednim preparatem, który pomoże nam w uzyskaniu zadowalających rezultatów. Przede wszystkim nie możemy zapominać o kilku ważnych kwestiach, jakimi są dobranie odpowiedniej temperatury oraz pranie ręczne. Po pierwsze istotne jest, aby woda nie była zbyt gorąca, ponieważ mogłoby to doprowadzić do uszkodzenia żaluzji plisowanych i powstania na ich powierzchni odkształceń. Ponadto nie zalecamy ich czyszczenia w pralce, co z pewnością doprowadziłoby do ich trwałego zniszczenia. Po wykonaniu wszystkich czynności i dokładnym wyczyszczeniu żaluzji warto odpowiednio je rozłożyć i pozostawić do wyschnięcia na co najmniej 10-12 godzin.

Żaluzje plisowane - wady i zalety

Zastanawiając się nad zamontowaniem żaluzji plisowanych w naszych oknach, warto poznać plusy i minusy takiego rozwiązania, dzięki którym podjęcie optymalnej decyzji stanie się zdecydowanie łatwiejsze. Z całą pewnością osadzający się na ich fałdach kurz nie wygląda estetycznie, jednak jedną z ich wad jest możliwość zniszczenia podczas wykonywania czynności czyszczących. Dlatego jeśli nie jesteśmy pewni, w jaki sposób ją wyprać, warto znaleźć profesjonalną firmę, która się tym zajmie. Ponadto plisy przepuszczają więcej światła od tradycyjnych rolet, dlatego jeśli do zaśnięcia potrzebujemy całkowitej ciemności, mogą nie być one dla nas odpowiednim rozwiązaniem.

Natomiast istnieje także szereg dobrych stron wynikający z montażu żaluzji plisowanych. Jedną z nich jest ich estetyczny i nowoczesny wygląd, który sprawdzi się w praktycznie każdym wnętrzu, nadając mu elegancki i szykowny charakter. Co więcej, plisy są niezwykle funkcjonalne i praktyczne, dlatego znacznie wzrasta komfort ich obsługi. Wiele z nich posiada także funkcje termoizolacyjne, które chronią nasz dom zimą przed wyziębieniem, a latem przed przegrzaniem. Co wpływa na nasze samopoczucie i przyczynia się do utrzymania we wnętrzu domu pożądanej, optymalnej temperatury. Ponadto plisy prezentują się subtelnie, co nadaje całemu oknu lekkości i delikatności.

Plisy - gdzie kupić?

Decydując się na zakup żaluzji plisowanych, warto skorzystać z oferty sprawdzonego i zaufanego sklepu. W naszym asortymencie znajdziesz najwyższej klasy i jakości produkty, które charakteryzują się solidnym i precyzyjnym wykończeniem, a także dużą wytrzymałością na niszczenie. Ponadto wszystkie oferowane przez nas produktu objęte są 2-letnią gwarancją, która pozwala na zgłoszenie do nas każdej powstałej w tym czasie usterki. Co więcej, wyróżniamy się indywidualną i profesjonalną obsługą klienta, a także szybką dostawą, która pozwala na zaoszczędzenie dużej ilości czasu.

Wychodząc naprzeciw wymaganiom klientów, w swoim sklepie posiadamy dogodne płatności, wśród których z pewnością znajdziesz wygodny dla Ciebie sposób zapłaty. W swojej ofercie mamy szeroki wybór rolet plisowanych, które wyróżniają się niesamowitym wyglądem i dużą estetyką, która przypadnie do gustu klientom z najbardziej nietuzinkowymi potrzebami. W swojej kolekcji mamy zarówno klasyczne plisy, jak i produkty premium, które wykonane są z najlepszych tkanin, a także plisy blackout, które zapewniają 100% zaciemnienie dla najbardziej wymagających klientów.

Komentarze

Zostaw swój komentarz