Jakie rolety do okien dachowych wybrać? - Art Studio - Dekoracje

Jakie rolety do okien dachowych wybrać?

Okna dachowe to cieszące się dużą popularnością rozwiązanie, które szczególnie dobrze sprawdza się w przypadku małych i ciemnych pomieszczeń. Wiele osób – zazwyczaj ze względu na zbyt bliskie położenie sąsiadującego domu – nie może zdecydować się na montaż standardowego okna, gdyż zabraniają tego przepisy.

Na każdym oknie dachowym warto zamontować wygodną roletę, dzięki której będziemy w stanie kontrolować ilość wpadającego do pomieszczenia światła. Najlepsze przesłony sprawią, że w pokoju zapanują przyjemny chłód i kojący półmrok – nawet w gorący dzień. Niektóre rodzaje rolet są w stanie znacząco zagłuszyć dźwięki, jakie mogą dochodzić z zewnątrz. Są to jednak modele grube i ciężkie, które zazwyczaj montowane są na stałe po zewnętrznej stronie okna. Inną opcję stanowią rolety wewnętrzne, które z łatwością zamontujemy sami. Jakie rolety do okien dachowych są najlepsze? Jeśli jesteś jedną z osób, które zadają sobie to pytanie, zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem.

Rolety do okien dachowych – na co zwrócić uwagę?

Zadaniem rolet dachowych jest zredukowanie ilości wpadającego do pokoju światła słonecznego, a tym samym niedopuszczenie do zbytniego nagrzewania się pomieszczenia. Cechą wszystkich okien dachowych jest brak możliwości ich wygodnego zasłonięcia. Niestety, nie jesteśmy w stanie zakryć ich wysokimi kwiatkami, świecznikami czy rzeźbami – jedynym skutecznym rozwiązaniem jest sięgnięcie po dobrej jakości rolety do okien dachowych. Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze? Podpowiadamy!

Mechanizm w rolecie wewnętrznej

Powszechnie wiadomo, że okna dachowe mogą znajdować się pod różnym kątem, co jest zależne od konstrukcji budynku. Standardowa roleta mogłaby nie utrzymać się pod sufitem, a tym samym w każdym momencie spaść lub zawisnąć. Pewnym rozwiązaniem jest montaż rolety dachowej wewnętrznej, która wyposażona jest w specjalne prowadnice. Zapewniają one utrzymanie materiału w odpowiednim miejscu, jednocześnie umożliwiając jego dogodne rozłożenie. Należy jednak zwrócić uwagę na jakość wykonania zarówno prowadnicy, jak i całego mechanizmu. Prowadnica w roletach wewnętrznych jest elementem najbardziej narażonym na usterkę lub całkowite zepsucie, na co wpływ ma oczywiście jej częste używanie. W naszym sklepie dysponujemy wyłącznie najlepszej jakości roletami, dzięki czemu jesteśmy w stanie zapewnić Ci komfort ich użytkowania przez wiele lat.

Rodzaj materiału w rolecie wewnętrznej

Jakie rolety wewnętrzne do okien dachowych wybrać? Przede wszystkim takie, które spełnią nasze oczekiwania! Dobrze działający mechanizm to ważna kwestia, jednak równie istotny jest rodzaj materiału w wybranym przez nas modelu. W naszym sklepie znajduje się szeroka oferta plis, czyli wyjątkowo wygodnych w użyciu rolet wewnętrznych, które swoim wyglądem przywodzą na myśl stworzoną z papieru harmonijkę. Ważne jest, aby podczas ich kupna zwrócić uwagę na rodzaj materiału. Okna dachowe są bezpośrednio narażone na promienie słoneczne, dlatego powinien on być dobrany do konkretnego pomieszczenia. Dysponujemy szerokim asortymentem różnego rodzaju plis, dlatego jesteśmy przekonani, że z łatwością wybierzesz odpowiedni dla siebie model! Sprawdź, co możemy Ci zaoferować.

Rolety wewnętrzne z warstwą perłową

Nie tylko rolety zewnętrzne są w stanie chronić pokój przed ostrym słońcem. Najlepsze rolety wewnętrzne posiadają specjalną warstwę perłową, która skutecznie odbija promienie słoneczne, jednocześnie pozwalając na utrzymanie w pomieszczeniu przyjemnej temperatury. Właściwości termoizolacyjne tych rolet sprawiają, że są one często wybieranym produktem. W naszym sklepie dysponujemy wieloma kolekcjami plis, z których spora część cechuje się dobrej jakości warstwą perłową. Między innymi są to kolekcje ROMA Pearl, PORTO Pearl czy też TOSCA Pearl. Wszystkie z wymienionych rolet różnią się między sobą fakturą materiału oraz są dostępne w różnych wersjach kolorystycznych.

Jeśli jednak rozważasz kupno rolety do kuchni lub salonu, polecamy wybór nieco bardziej przepuszczalnej tkaniny, która nada pomieszczeniu ciepły, wciąż jasny ton. Kolekcja CARIOCA zapewnia nieprzepuszczalność promieni słonecznych w różnym stopniu. Wszystko zależy od tego, na jaki kolor się zdecydujesz. Jasne modele zapewniają 30–60% zaciemnienia, z kolei te ciemne zatrzymują 70–90% światła.

Rolety wewnętrzne z warstwą zaciemniającą pomieszczenie

Dobrze dobrana roleta do okna dachowego powinna przede wszystkim zaciemniać pomieszczenie, jednocześnie chroniąc je przed zbytnim nagrzaniem. Jeżeli myślisz o zakupie plis do jasnego pomieszczenia, zdecyduj się na model z zaciemniającym materiałem. To wyjątkowo dobre rozwiązanie, szczególnie jeżeli posiadasz okna na wschodniej ścianie budynku. Polecamy roletę wewnętrzną z tkaniny TANGO blackout, która zapewnia 100% zaciemnienia pomieszczenia. Pomiędzy warstwami materiału została zamieszczona gumowa warstwa, która nie przepuszcza światła. Z tego też powodu modele z tej kolekcji tak chętnie wybierane są do sypialni, gdzie zapewniają prywatność i komfort podczas snu.

Jakie rolety wewnętrzne do okien dachowych?

Wybór idealnej rolety wewnętrznej do okien dachowych nie jest prosty. Do wyboru masz kilka kolekcji, które z kolei zawierają w sobie wiele różnych kolorów. Zawsze kieruj się własnym gustem. Pamiętaj, że dobrze dobrana roleta nie tylko odpowiednio zaciemnia pomieszczenie, ale także pełni rolę świetnej dekoracji.

Komentarze

Zostaw swój komentarz