Jakie rolety wybrać? - Art Studio - Dekoracje

Jakie rolety wybrać?

Jakie rolety wybrać? To chyba jedno z pierwszych pytań, jakie zadasz sobie po zakończeniu prac wykończeniowych w nowym mieszkaniu. Rolety od jakiegoś czasu sukcesywnie wypierają tak modne kiedyś firanki i zasłony.

Rolety od jakiegoś czasu sukcesywnie wypierają tak modne kiedyś firanki i zasłony. Dzieje się tak dlatego, że zajmują zdecydowanie mniej miejsca, przez co optycznie powiększają pomieszczenie. Jest to szczególnie ważne dla właścicieli mieszkań o niewielkim metrażu.

  

  

Dlaczego warto wybrać rolety plisowane?

  

Jakie rolety wewnętrzne nadadzą się do okien plastikowych? Dobrym pomysłem są rolety plisowane. Bez trudu można zamówić je na wymiar. Dzięki temu możesz dopasować je do niestandardowo szerokich lub długich okien. Rolety plisowane zwijają się w harmonijkę. Od standardowych rolet odróżnia je też możliwość zwijania od góry, jak i od dołu. Dzięki temu możesz zasłonić wybraną część okna, w zależności od natężenia i kierunku promieni słonecznych.

  

  

Innowacyjny montaż

  

Rolety plisowane są montowane w takim sposób, aby tworzyły jedną całość z oknem. Dzięki temu będziesz je mógł otwierać na oścież bez ryzyka uszkodzenia ściany. Taka konstrukcja zapewnia też lepsze walory estetyczne, bo roleta nie pogrubia okna. Plisę można też zamontować bezinwazyjnie, jeżeli zachodzi taka konieczność.

jakie rolety wybrać?

  

Jakie rolety do salonu i kuchni?

  

Rolety plisowane są wytwarzane z różnego rodzaju tkanin. Na część z nich warto zwrócić uwagę, zastanawiając się, jakie rolety wybrać do kuchni. Jest to miejsce, które nastręcza problemów fanom domowego gotowania. Warto sięgnąć po rolety z powłoką antystatyczną. Nie osadza się na nich kurz, a dodatkowo łatwo wyczyścisz je wilgotną ściereczką. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, możesz wyprać rolety w rękach, uprzednio je namaczając. Pamiętaj, aby rolety suszyć rozłożone. Inaczej nieodwracalnie je uszkodzisz.

Jaka roleta sprawdzi się w salonie? Tu ogranicza Cię już tak naprawdę tylko Twoja wyobraźnia. W zależności od efektu, jaki chcesz osiągnąć, możesz wybrać klasyczne, jednokolorowe rolety lub w modne wzory. Dzięki stosowanym w produkcji materiałom pozwalają one tworzyć klimatyczne i przytulne pomieszczenia. Wbrew pozorom, ten wygląd można osiągnąć nie tylko przy użyciu zasłon i firanek. Twój salon z pewnością nie będzie wyglądał, jak poczekalnia czy biuro.

  

  

Szczególne potrzeby

  

Rolety plisowane nadają się też do zadań specjalnych. Jakie rolety wybrać do pokoju dziecięcego? Jeżeli chcesz pomóc dziecku wyciszyć się i odciąć od zewnętrznych bodźców, postaw na rolety zaciemniające. Szczególnie sprawdzą się przy ruchliwych ulicach lub w przypadku gęstej zabudowy. Plisy dopasujesz też do cieszących się coraz większą popularnością okien dachowych.

  

  

Upał już niestraszny

  

Jeżeli nie możesz sobie pozwolić na klimatyzację, upragniony latem chłód i cień dadzą Ci rolety termoizolacyjne. Są pokryte masą perłową, która dodatkowo nadaje im delikatny połysk. Zatrzymują gorące promienie słoneczne, a Ty będziesz mógł pracować lub odpoczywać w komfortowych warunkach.

 

Komentarze

Zostaw swój komentarz