Okna nowoczesnego salonu - jak je udekorować? - Art Studio - Dekoracje

Okna nowoczesnego salonu - jak je udekorować?

Tworząc wystrój naszych salonów, dużą uwagę poświęcamy aranżacji okien. Mają one zdobić wnętrze, ale też zapewnić komfort i dozować światło słoneczne. Chcemy  zachować unikalny charakter domostwa i być w zgodzie z najnowszymi trendami. Stąd pytanie, jakie  nurtuje niejedną osobę zaangażowaną w upiększanie wnętrz - jak ozdobić okno w salonie?

  

Okna nowoczesnego salonu – jak je udekorować?

  

Przede wszystkim musisz sobie zdać sprawę z tego, że nie ma jednej poprawnej odpowiedzi. Warto zawierzyć swojemu poczuciu estetyki. Podstawową kwestię stanowią zadania, jakie powinna spełniać dekoracja okna w salonie, oczywiście oprócz funkcji ozdobnej. Dlatego dobrze przemyśl, czy potrzebujesz zasłonić okno przed spojrzeniami zaciekawionych sąsiadów, a może chcesz utrzymać chłód w ciepłe dni? Jeśli nie wiesz, co na okna w salonie warto zawiesić, właśnie to powinno stać się  punktem wyjścia przy wyborze odpowiednich produktów.

  

  

Jak zdobić okna w salonie?

  

Kolejną kwestią jest styl, do którego zechcesz dopasować wystrój okien w salonie. Dekoracja powinna pasować kolorystycznie do pozostałych elementów wnętrza. Czy Twój salon bazuje na tradycji, stawiasz na ducha nowoczesności, bądź preferujesz proste formy skandynawskie lub styl loftowy? Dekoracja okien w salonie może doskonale podkreślić wybraną przez Ciebie stylistykę wnętrza.

  

  

Co na okna w salonie?

  

Zacznijmy od rozwiązania, jakim jest zamontowanie żaluzji lub rolet. Sięgamy po nie często jako po jedyny element dekoracji okna w salonie, czasami uzupełniamy je firankami – wybór jest indywidualny.

Wśród żaluzji wyróżniamy te pionowe, materiałowe, które można w prosty sposób obracać, jednym ruchem zaciemniając pomieszczenie lub wpuszczając do niego światło. Mamy tu ogromny wybór faktur i kolorów. Popularne są też żaluzje papierowe – lekkie, estetyczne, bardzo wygodne, łatwe w montażu i niezwykle eleganckie. Do łask wróciły żaluzje poziome i stały się obecnie bardzo trendy, nadają salonowi nowoczesnego charakteru. To świetny wybór w kwestii, jak udekorować okna w salonie.

Także spośród rolet możemy znaleźć odpowiadający nam model – delikatne, materiałowe rolety przesłony o niewielkim zaciemnieniu, gładkie lub wzorzyste, a także takie z warstwą izolacji, nieprzepuszczające światła i ciepła. Popularne są niezmiernie rolety rzymskie o różnych rozmiarach, drapowaniach, wykonane z ciekawych, ozdobnych tkanin. Łączą one funkcje rolety i firanki. Ciekawe propozycje można zobaczyć na naszej stronie.

  

co na okna w salonie

  

  

Wystrój okien – salon

  

Jeśli zastanawiasz się, jak ozdobić okno w salonie – chętnie sięgniesz po firanki. Fasony krótkie bądź długie, uszyte z tiulu, żakardowe czy z organzy. Największą popularnością cieszą się tradycyjnie białe, ale kuszą też beżowe, kremowe czy o bardziej nietuzinkowej barwie. Dodatkowo warto zastanowić się nad wykorzystaniem zasłon – dekoracja okna w salonie sprawi, że nabierze on elegancji. Mogą one przypominać ozdobne kotary lub tworzyć subtelne, zwiewne zwoje. Wystrój okna w salonie z pewnością stanie się jego zaletą. Zasłonki i firanki możemy łączyć, ale świetnie prezentują się także osobno.

Komentarze

Zostaw swój komentarz