Pilsy czy rolety dzień noc - Art Studio - Dekoracje

Pilsy czy rolety dzień noc

W niemal każdym wnętrzu, podczas końcowego etapu jego wykańczania, wybierane zostają akcesoria do osłonięcia okien. Można to zrobić na wiele sposobów. Ostatnio tradycyjne firany i zasłony są często zastępowane przez plisy lub rolety dzień noc. Wybór tego produktu zależy zarówno od jego właściwości użytkowych, jak i dekoracyjnych.

Rolety wewnętrzne dzień noc

 

Rolety dzień noc są bardzo popularnym rozwiązaniem w przypadku produktów służących zasłanianiu okien. Są uniwersalne, funkcjonalne i praktyczne. Dopasują się niemal do każdego wystroju wnętrz i będą przystępne cenowo. W sklepach możemy znaleźć ogromną ilość modeli tego rodzaju osłony okiennej, w niemal każdym kolorze.

 

Cechą wyróżniającą rolety dzień noc jest ich budowa. Składają się z naprzemiennych pasów – transparentnych i barwionych. Specjalny sznurek umożliwia przesuwanie materiału tak, by światło prześwitywało bądź zostało całkowicie zasłonięte przez pasy w kolorze. Rolety w ten sposób mogą być opuszczone do samej podstawy okna, jednocześnie nadal przepuszczając światło.

 

Istnieje kilka typów rolet dzień noc, możemy więc wybrać modele wolnowiszące, w kasecie czy w wersji mini. Rozróżnia je sposób montażu i dopasowanie do konkretnego rodzaju okna. Dzięki temu dobierzemy produkt najlepiej wpasowujący się w nasze pomieszczenie, szczególnie że opinie o roletach dzień noc są pozytywne.

 

Plisy dzień noc

 

Plisy typu dzień noc są ciekawą alternatywą dla rolet o podobnej funkcji. Produkty te różnią się przede wszystkim strukturą i sposobem montażu. Montuje się po dwa kolory na każdą połowę okna, dzięki czemu możemy uzyskać efekt jaśniejszego pokoju w dzień lub całkowite zaciemnienie, kiedy chcemy wypocząć. Takie plisy mocuje się na listwach, a materiał można ściągnąć zarówno od góry, jak i z dołu.

 

Metoda ściągania plis tworzy zwiniętą harmonijkę, która ciekawie prezentuje się na oknie. Możemy więc takie rolety wykorzystać też jako dekorację pokoju. Niewątpliwą zaletą tego rodzaju osłony okiennej jest możliwość pokrycia szkła tylko fragmentarycznie, na dowolnym poziomie okna. Opinie o plisach dzień noc są bardzo przychylne, szczególnie że doskonale zaciemniają pomieszczenia.

 

Rolety dzień noc czy plisy dzień noc – co wybrać?

 

Zarówno rolety, jak i plisy typu dzień i noc posiadają wiele zalet. Szukając osłony dla swojego okna, powinniśmy się kierować nie tylko własnym gustem, ale też wymaganiami, jakie mamy względem tych produktów. To ważne, czy pomieszczenie chcemy dobrze przyciemnić, czy tylko udekorować i czasem osłabić padanie promieni słonecznych.

 

Oba rodzaje rolet są łatwe w obsłudze i mogą estetycznie zdobić wnętrze. W zasadzie ich użytkowanie nie ma wad. Przy wyborze rolety możemy kierować się sposobem ich montażu. Niektórym też nie odpowiada wygląd pasów w roletach dzień noc, zatem dla nich idealnym rozwiązaniem będą plisy. Są one bardzo funkcjonalne, uniwersalne, a dodatkowo będą ciekawą dekoracją pomieszczenia. To zdecydowanie warte uwagi rozwiązanie. Warto jednak pamiętać, że decydując się na wybór osłony okiennej, musimy kierować się przede wszystkim jakością produktu, żeby służył jak najdłużej. W tym celu zapraszamy do naszego sklepu, który ma bogatą ofertę trwałych i solidnych rolet i plis typu dzień noc.

Komentarze

Zostaw swój komentarz