Plisy do biura - jakie wybrać? - Art Studio - Dekoracje

Plisy do biura - jakie wybrać?

Dobre wyposażenie biura może pozytywnie wpłynąć na komfort pracowników, a jednocześnie również efektywność ich pracy.

Mowa tu nie tylko o komputerach czy wygodnych meblach, ponieważ należy także zadbać o odpowiednie natężenie światła. Z tego powodu przedsiębiorcy tak często sięgają po plisy okienne. Jakie rolety do biura warto wybrać i dlaczego powinny znaleźć się w każdym tego typu obiekcie? Zapraszamy do lektury.

Rolety do biura - dlaczego warto?

Rolety okienne do biura to wbrew pozorom bardzo istotny element wyposażenia obiektu o takim charakterze. Jest to związane z faktem, że najpopularniejsze godziny pracy (9:00-17:00) to czas, w którym przez większą część roku świeci słońce. Z kolei monitory komputerów, oświetlone promieniami słonecznymi, są nieczytelne. Ponadto zależnie od ustawienia biurek, światło naturalne może oślepiać pracowników. Te wszystkie czynniki sprawiają, że praca jest nie tylko niewygodna, ale jednocześnie zmniejsza się jej efektywność, z kolei osoby przebywające w obiekcie są dodatkowo narażone na problemy ze wzrokiem. Dlatego właśnie rolety do biura są tak istotne.

Jakie rolety do biura wybrać?

Istnieje kilka rodzajów rolet. Najczęściej spotykane w mieszkaniach to okienne mini rolety, składające się z wałka materiału, rozwijanego wedle uznania na oknie. Czy to rozwiązanie będzie dobre do biura? Warto w tym miejscu podkreślić, że jest ono jednocześnie wizytówką całej firmy, dlatego powinno się w nim zadbać o schludny i estetyczny wystrój. Tymczasem klasyczne rolety nie prezentują się szczególnie dobrze, a ponadto sterowanie nimi jest mocno ograniczone. Dlatego tak wiele osób poleca plisy okienne do biura.

Dlaczego plisy okienne do biura są takim dobrym rozwiązaniem? Przede wszystkim świetnie się prezentują, a ich pofałdowana struktura jest na swój sposób elegancka. Do ich produkcji używa się zróżnicowanych tkanin, dlatego mogą mieć różne wersje kolorystyczne, a także fakturę.

Plisy okienne do biura - uniwersalny wybór

Plisy do biura są bardzo ciekawym rozwiązaniem, ponieważ pozwalają przedsiębiorcy wybrać produkt, który będzie najlepiej pasował do danej przestrzeni. Ich wygląd sprawia, że sprawdzą się zarówno we wnętrzach klasycznych, loftowych i nowoczesnych. Omawiana różnorodność ma także aspekty praktyczne.

Po pierwsze, plisowane rolety okienne do biura mogą zasłaniać konkretny fragment szyby, na przykład jego górną, dolną czy środkową część. Dzięki temu można zasłonić okno w taki sposób, żeby intensywne światło słoneczne nie dostawało się do budynku, nie tracąc jednak widoczności na zewnątrz. Po drugie, plisy okienne do biura są wykonywane z tkanin o różnej przepuszczalności światła. Można dzięki temu zasłonić całe okno, nadal posiadając dostatecznie oświetloną przestrzeń, żeby wykonywać codzienne prace bez konieczności zapalania światła elektrycznego. To rozwiązanie ekologiczne, a zarazem pozwalające zaoszczędzić sporo pieniędzy, jeśli policzy się na przykład rok wydatków na niepotrzebne oświetlenie.

Istnieją także plisy okienne zapewniające pełne zaciemnienie. Posiadają dodatkową warstwę, która jest na tyle gęsta, że zupełnie zapobiega przedostawaniu się promieni słonecznych. To bardzo dobre rozwiązanie do sal konferencyjnych, w których często organizowane są różne prezentacje z wykorzystaniem rzutnika czy telewizora. Niestety, zwyczajne rolety mogą w tym przypadku być mało efektywne, zwłaszcza latem.

Kolejną zaletą plis okiennych jest doskonałe dopasowanie do wymiarów okna, a także fakt, że każda szyba jest zasłaniana osobno, a zatem możesz użyć rolet wyłącznie w tych okiennicach, przez które wpada najwięcej słońca.

Jakie plisy wybrać?

Pod względem kolorystycznym zalecamy zgodność z posiadanymi dodatkami i meblami. Dzięki temu wnętrze będzie prezentować się spójnie. Do sal z komputerami dobrym rozwiązaniem będą modele przepuszczające odrobinę światła, natomiast w salach konferencyjnych najlepiej użyć egzemplarzy zaciemniających. Jeśli chcesz kupić wysokiej klasy plisy, to znajdziesz je w naszej ofercie!

Komentarze

Zostaw swój komentarz