Plisy do pokoju dziecięcego - czy to dobry pomysł? - Art Studio - Dekoracje

Plisy do pokoju dziecięcego - czy to dobry pomysł?

Zaaranżowanie pokoju dziecięcego to nie lada wyzwanie. Przestrzeń malucha musi być przytulna, komfortowa i funkcjonalna. Poza tym powinna spełniać najwyższe standardy bezpieczeństwa. Urządzając pokój dziecka, należy dobrać nie tylko odpowiednie meble, ale również dodatki i osłony okienne. Wybierając rolety, trzeba wziąć pod uwagę nie tylko sposób ich zasuwania, ale również budowę. 

Osłona okienna znajdująca się w pokoju dziecięcym nie powinna zawierać wystających ani zwisających elementów, za które maluch mógłby pociągnąć. Jeśli jesteś na etapie wybierania osłony okiennej do pokoju dziecięcego i rozważasz zakup rolet plisowanych, jednak masz wątpliwości, czy jest to dobre rozwiązanie, zapoznaj się z naszym artykułem.

Plisy okienne do pokoju dziecięcego - czy to dobry pomysł?

Znalezienie odpowiedniej rolety do pokoju dziecięcego to spore wyzwanie. Osłona okienna powinna móc ochronić malucha przed promieniami słonecznymi, a także odpowiednio zaciemniać wnętrze, aby dziecko nie miało problemów z zaśnięciem. W sprzedaży dostępne są różne rodzaje rolet okiennych, jednak należy pamiętać, że nie wszystkie z nich sprawdzają się w pokojach dziecięcych. Część osłon nie zapewnia odpowiedniego zaciemnienia i ochrony przed promieniami słońca. Natomiast inne posiadają wystające bądź zwisające elementy, które mogą zagrażać bezpieczeństwu malucha. Zatem, jaka roleta do pokoju dziecięcego sprawdzi się najlepiej?

Otóż większość osób odpowiedziałaby na to pytanie, iż najbezpieczniejszą opcją jest zakup plisy. Czy to prawda? Czy rolety plisowane rzeczywiście sprawdzają się w pokojach dziecięcych? Oczywiście, że tak! Nie dość, że gwarantują odpowiednie zaciemnienie i świetnie chronią wnętrze przed promieniami słonecznymi, to dodatkowo nie zawierają żadnych wystających elementów i są łatwe do utrzymania w czystości. Ponadto umożliwiają one zasłonięcie dowolnego fragmentu okna, przez co w słoneczny dzień nie trzeba całkowicie odcinać się od światła naturalnego, aby zapobiec nagrzewaniu wnętrza. Plisy do pokoju dziecięcego to również świetny wybór ze względu, iż są wykonane z wysokiej jakości materiałów, które można z łatwością wyczyścić. Zatem nawet jeśli dziecko pobrudzi tkaninę, szybko przywrócisz ją do odpowiedniego stanu.

Plisy w pokoju dziecka - najbezpieczniejszy wybór

Wszystkie elementy znajdujące się w pokoju dziecka powinny być dopasowane do jego wieku. Ta zasada dotyczy także osłon okiennych. W związku z tym w pokoju niemowlęcia, które jeszcze nie chodzi, można bez przeszkód zamontować wszystkie rodzaje rolet. Nie ma znaczenia, czy zawierają one wystające detale bądź ostre elementy. Sprawa nieco się komplikuje, gdy szukamy rolet do pokoju dziecka, które jest na etapie poznawania świata. Ciekawskie maluchy lubią dotykać tego, czego nie powinny. Z tego względu w ich pokoju nie mogą znajdować się osłony okienne z wystającymi, zwisającymi i ostrymi elementami. Rolety z takimi detalami mogą doprowadzić do niebezpiecznego wypadku. W pokojach dzieci najbezpieczniejszą opcją jest zastosowanie plis, przylegających do okna i niepodnoszonych za pomocą łańcuszka koralikowego. Jeśli jesteś zainteresowany ich zakupem, zapoznaj się z asortymentem naszego sklepu. Bez problemu znajdziesz w nim plisy do pokoju dziecięcego dopasowane do wieku i upodobań Twoich oraz maluszka.

Plisy do pokoju dziecięcego w Art Studio

Plisy do pokoju dziecięcego to świetny wybór. Należy je jednak odpowiednio dopasować do całej aranżacji przestrzeni. W naszym sklepie internetowym dostępne są rolety plisowane wielu wariantach kolorystycznych i różnych właściwościach. Posiadamy plisy utrzymane w delikatnych barwach oraz modele o intensywnych, wyrazistych odcieniach. Znajdziesz u nas rolety plisowane o właściwościach termoizolacyjnych z perłową powłoką, która odbija promienie słoneczne, a także plisy w stu procentach zaciemniające, posiadające w swojej strukturze dwie warstwy tkaniny i specjalny gumowy materiał. W naszym sklepie internetowym bez problemu znajdziesz plisy do pokoju dziecięcego dopasowane do potrzeb i upodobań twoich oraz malucha. Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z pełnym asortymentem.

Komentarze

Zostaw swój komentarz