Plisy do salonu - jakie warto wybrać? - Art Studio - Dekoracje

Plisy do salonu - jakie warto wybrać?

Urządzając salon, należy skupić się na wielu kwestiach, szczególnie pod względem wygody użytkowanej powierzchni. Jednak wygodna kanapa i estetyczny wystrój to nie wszystko, ponieważ komfortowy salon powinien dysponować rozwiązaniem umożliwiającym zasłonięcie okien w razie potrzeb, a naszym zdaniem najlepiej sprawdzą się plisy. Jednak jakie najlepiej wybrać i dlaczego?

Rolety - plisy w salonie

Na rynku można znaleźć rolety różnego rodzaju, które cechują się różnymi właściwościami. To bardzo przydatne akcesoria, ponieważ umożliwiają ograniczenie wpadania promieni słonecznych do pomieszczenia, co potrafi być szczególnie irytujące latem. Rozwiązanie zwiększa komfort korzystania z powierzchni również z powodu wolniejszego nagrzewania się salonu, ale też ograniczenia ciekawskich spojrzeń sąsiadów czy dopasowania naświetlenia pomieszczenia do korzystania z ekranów. Dlaczego jednak to właśnie plisy do salonu sprawdzą się najlepiej?

Plisy na okna w salonie - funkcjonalne rozwiązanie

Po pierwsze, plisy są montowane na każdym oknie osobno. Z tego powodu umożliwiają znacznie bardziej precyzyjne zasłanianie, niż konkurencyjne rolety ścienne lub zewnętrzne, zakrywające całą wnękę okienną. To ważne, ponieważ promienie słoneczne mogą bezpośrednio wpadać do pomieszczenia jednym oknem, a nie np. przez pozostałe dwa. Po drugie, plisy na okna w salonie mogą zasłaniać wybraną część okna - w dowolnym jego fragmencie, czyli np. w części górnej, środkowej czy dolnej, ale też całe. Inne rozwiązania z zakresu zasłaniania okien nie dają takiego komfortu użytkowania. Po trzecie, plisy w salonie będą doskonale się prezentować. Istnieje cała masa wersji kolorystycznych, umożliwiających dopasowanie produktu do wystroju wnętrza, np. wybierając ten sam kolor tkaniny, co mebli, dodatków bądź ścian czy okiennic.

Plisy na okna w salonie mają kształt harmonijki, który przyciąga uwagę, ale jest uniwersalny. Ponadto istnieje spory wachlarz różnych tkanin nie tylko pod względem kolorystyki, ale właściwości.

Jakie plisy do salonu wybrać?

Plisy dzieli się na różne kategorie ze względu na rodzaj stosowanej tkaniny. Podstawowe modele przepuszczają w pewnym stopniu promienie słoneczne, dzięki czemu nawet przy całkowitym zasłonięciu okna, w pomieszczeniu będzie na tyle widno, żeby wykonywać wszystkie codzienne czynności w pełnym komforcie.

Na szczególną uwagę zasługują jednak plisy termoizolacyjne, czyli modele stworzone z bardzo wysokiej jakości tkanin, które nie przepuszczają ciepła. Dzięki temu są używane przede wszystkim w tych salonach, które są nasłonecznione przez większą część dnia. Dzięki nim przestrzeń nie będzie się tak szybko nagrzewać, co nie tylko zwiększy komfort przebywania w domu, ale może też zwiększyć wydajność wykorzystywanego systemu klimatyzacji.

Bardzo dobrym wyborem są także rolety plisowane zaciemniające. Te modele, zgodnie ze swoją nazwą, mają zaciemnić pomieszczenie. Dlatego tkanina została wyposażona w warstwę materiału nieprzepuszczającego światła. Mając komplet takich plis w salonie, można uzyskać praktycznie całkowitą ciemność w pomieszczeniu w środku dnia. To szczególnie przydatne osobom, które nie lubią intensywnego światła lub często oglądają w salonie filmy. Dzięki zaciemnieniu obraz emitowany przez ekran telewizora czy rzutnik będzie bardziej wyraźny.

Pamiętaj, że wybierając plisy do salonu, należy przede wszystkim podać odpowiednie wymiary okien.

Kupuj sprawdzone plisy na okna w salonie

Jeśli potrzebujesz wysokiej jakości plis do salonu, to możesz je znaleźć w ofercie naszego sklepu. Dysponujemy wysokiej klasy produktami, które są wykonywane z dobrych materiałów. Tkaniny używane do produkcji naszych rolet występują w wielu wersjach, a więc znajdziesz u nas egzemplarze „zwykłe”, ale też termoizolacyjne oraz zaciemniające. Oferujemy profesjonalną obsługę, a także konkurencyjne ceny. Możesz się u nas zaopatrzyć także w moskitiery.

Komentarze

Zostaw swój komentarz