Plisy do sypialni - jakie wybrać? - Art Studio - Dekoracje

Plisy do sypialni - jakie wybrać?

Sypialnia to miejsce służące przede wszystkim do wyciszenia i odpoczynku. Powinno w niej być komfortowo i spokojnie. Warunki muszą być optymalne między innymi dla zdrowego, długiego snu. Jednym z czynników wpływających na jakość jest stopień ciemności panującej podczas zasypiania. Z tego względu należy chronić oczy przed światłem, poprzez zasłonięcie okien. Na rynku, poza tradycyjnymi zasłonami czy roletami, można też dostać plisy do okien.

Co to są plisy okienne?

  

Plisy to rodzaj osłony okiennej, który zwija się w górę bądź w dół na kształt harmonijki. Są one montowane wewnątrz pomieszczenia z pomocą specjalnych listewek. Sposób ich mocowania nie zmniejsza powierzchni okna. Ponadto są elastyczne, ich budowa pozwala na dowolną regulację poziomu osłonięcia okna – możliwe jest przykładowo przyciemnienie tylko połowy szyby. Plisy pasują nie tylko do standardowych wymiarów okien – możesz je również zamontować na szybach o niemal dowolnym kształcie czy rozmieszczeniu.

Żaluzje plisowane zalicza się do nowoczesnych rodzajów osłon okiennych. Są uniwersalne i sprawdzą się w każdym rodzaju pomieszczeń. Pasują też do minimalistycznych wnętrz. Poza funkcją użytkową, z powodzeniem też sprawdzają się jako nietypowa dekoracja okienna. Mogą być nie tylko przyciemniające, ale również transparentne lub o delikatnym zabarwieniu. Możesz zatem dobrać plisy do swojego wnętrza, niemal bez ograniczeń co do wzoru czy koloru.

  

  

Gdzie można kupić plisy do sypialni?

  

Wybór miejsca zakupu osłony okiennej nie powinien być przypadkowy, ponieważ nie każdy produkt sprawdzi się do zacienienia sypialni i zapewnienia w niej prywatności. Wybierając plisy do swoich wnętrz, zwróć szczególną uwagę na wykończenie i solidność żaluzji. Nasz sklep korzysta tylko z jakościowych materiałów, pochodzących od sprawdzonych dostawców. Ważne jest też wykonanie i sprawność mechanizmów odpowiadających za przesuwanie tkaniny. Takie żaluzje powinny być odporne na częste eksploatowanie, a materiał nie może szybko ulec zniszczeniu. Nasza firma zajmująca się sprzedażą plis zatem nie tylko wykona dla Ciebie projekt na wymiar, ale też przyzna produktowi gwarancję jakości.

  

  

Jakie plisy do sypialni będą najlepsze?

  

Plisy w sypialni mają wiele zalet. Od tego pokoju zwykle wymaga się prywatności. W tym celu wybierz modele o ciemniejszych kolorach, jeśli mają być jedyną osłoną okna. Barwę tkaniny możesz dopasować do wystroju całego pomieszczenia. Zależnie od tego, na jaki odcień się zdecydujesz, zaciemnisz swoją sypialnię nawet o 90%.

Plisy w sypialni warto też konserwować, aby służyły Ci jak najdłużej. Instrukcja pielęgnacji produktu powinna być dołączona do opakowania – zachowaj ją. Trwałość materiału będzie zależeć od sposobu jego eksploatowania. Chociaż plisy powinny być solidnie wykonane, to traktuj je delikatnie, by posłużyły na dłużej. Wybierając osłonę okienną, możesz też zyskać na prywatności, doskonale bowiem chronią przed ciekawskimi spojrzeniami.

Komentarze

Zostaw swój komentarz