Plisy zaciemniające - czym są? - Art Studio - Dekoracje

Plisy zaciemniające - czym są?

To nowoczesne i innowacyjne rozwiązanie, które spełnia nawet najbardziej wymagające kryteria. Ich wygląd jest minimalistyczny, a funkcjonalność, jaką dają na najwyższym poziomie. Warto dowiedzieć się, czym są plisy zaciemniające i jakie posiadają zalety.

Wpadające promienie słoneczne dają wiele światła oraz ciepła w domu. Czasami jednak konieczne jest skuteczne zaciemnienie pomieszczenia lub zniwelowanie nagrzewania wnętrza. Jeśli szukasz ciekawego rozwiązania, jednym z najlepszych na rynku są plisy zaciemniające.

  

  

Czym są plisy zaciemniające?

  

Plisy zaciemniające są rodzajem rolety, która montowana jest na okno. Ich funkcjonalność jest ogromna, natomiast jakość wykonania często zależy od producenta. Warto stawiać na sprawdzone i dobre produkty, do których stworzenia wykorzystuje się najwyższej klasy materiały, odnajdziesz je na naszej stronie.

Plisy wykonane są z tkaniny, która posiada właściwości nieprzepuszczania promieni słonecznych. Dodatkowo materiały posiadają funkcję absorbowania, dlatego też latem wnętrze nie nagrzewa się i panuje w nim przyjemny chłód. W zależności od potrzeb można wybrać klasyczne zaciemnienie. Ta opcja niweluje wpadające światło, ale nie wyciemni całkowicie pokoju. Sprawi, że promienie nie będą razić oczu i możliwa będzie na przykład praca na komputerze. Rolety całkowicie zaciemniające pomieszczenie sprawiają, że we wnętrzu zapanuje mrok. Jest to szczególnie pomocne, jeśli posiadasz małe dzieci. Maluchy często do zasypiania wymagają całkowitej ciemności.

Wzory i kolory plis zaciemniających są różne. Kolory tkanin można idealnie dopasować do wnętrza, w jakim będą zamontowane. Ich minimalistyczna budowa sprawdzi się w wielu stylach domów czy mieszkań, począwszy od stylu glamour, po minimalistyczny, aż po skandynawski.

  

  

Funkcjonalność plis zaciemniających

  

Rolety plisowane są niezwykle funkcjonalne. Oprócz odgrywania najważniejszej roli, czyli zaciemniana, można je dowolnie regulować na oknie. Ich ruch odbywa się na poziomie góra – dół, co umożliwia dowolne ustawienie materiału. Jeśli zależy Ci na zasłonięciu połowy okna, jest to możliwe, dzięki podniesieniu plisy do połowy szyby. Po całkowitym zsunięciu zajmuje ona niewiele miejsca na ramie okiennej. Nie będzie zaburzała wyglądu zasłon czy eleganckich firanek. Kolejnym atutem jest możliwość montowania ich na okna dachowe, co jest niewątpliwie wygodne.

Plisy są łatwe w utrzymaniu czystości. Tkaninę wystarczy przecierać czystą ściereczką namoczoną w wodzie i pozostawić do przeschnięcia.

  

czym są plisy zaciemniające?

  

  

Montowanie plis zaciemniających

 

Plisy zaciemniające można montować na dwa sposoby: inwazyjnie lub bezinwazyjnie.

Montaż inwazyjny polega na stałym i stabilnym przymocowaniu rolety do ramy okiennej, najczęściej za pomocą śrub. Takie rozwiązanie sprawdzi się w przypadku każdego rodzaju okna, na ramę prostą, skośną czy nawet półokrągłą. Ważne jest, że przy takim sposobie instalacji plisy, niezakłócone pozostanie otwieranie okna na oścież.

Montaż bezinwazyjny odbywa się bez wiercenia i ingerencji w ramę okna. Do takiej aplikacji rolety używa się specjalnych zaczepów zaciskowych, które zahacza się o górną lub dolną ramę okna. W tym wypadku roletę można zdjąć w każdym momencie, nie powodując żadnych zniszczeń.

Komentarze

Zostaw swój komentarz