Rolety okienne w Poznaniu - jak skutecznie zasłonić okna? - Art Studio - Dekoracje

Rolety okienne w Poznaniu - jak skutecznie zasłonić okna?

Jeszcze całkiem niedawno najpopularniejszym sposobem na redukcję światła wpadającego do pomieszczeń były staromodne zasłony i firany. To prawda - w niektórych sytuacjach wyglądają one dosyć efektownie, jednak całkowicie nie pasują do wielu nowoczesnych wnętrz i aranżacji. 

Główną alternatywą dla firan przez długi czas pozostawały żaluzje. Mimo że dają one duże możliwości, to bardzo trudno się je czyści i doprowadza do ogólnego porządku. Są też dosyć podatne na uszkodzenia, jeżeli będziemy próbowali je złożyć lub przymknąć zbyt szybko lub z użyciem zbyt dużej siły.

Na szczęście dostępne jest jeszcze jedno rozwiązanie, pozbawione różnych wad, trapiących pozostałe metody zasłaniania okien - mowa tu przede wszystkim o roletach. Te dopasowane do rozmiarów okna lub wnęki specjalne osłony okienne umożliwiają precyzyjną regulację ilości światła wpadającego do pomieszczenia, w którym zostały umieszczone. Jeśli jesteś zainteresowany tym, jakie rodzaje rolet można spotkać obecnie na rynku, a także gdzie zamówić rolety w Poznaniu i nie tylko, to jesteś teraz w odpowiednim miejscu. Serdecznie zapraszamy.

Czym są rolety okienne i dlaczego warto w nie zainwestować?

Wbrew pozorom, rolety okienne znane są nam już od bardzo dawna. Szacuje się, że pierwsze osłony okienne, które funkcjonalnością i wyglądem przypominają dzisiejsze rolety, były używane już w starożytności, na zmianę z żaluzjami! To bardzo ciekawe, ponieważ wiele osób jest przekonanych, że najstarszą metodą ochrony domostwa przed wzrokiem przechodniów i sposobem na ograniczenie wpadającego do pomieszczeń światła są zasłony, jednak te pojawiły się później i na bardzo długi czas wyparły rolety z pozycji lidera.

Konstrukcja rolet okiennych jest dosyć prosta. Do specjalnego wałka mocuje się odpowiednio przycięty i wyrównany prostokątny kawałek materiału, który następnie jest zwijany. Wałek osadza się na niewielkim mechanizmie obrotowym ze specjalnym łańcuszkiem, umożliwiającym precyzyjną kontrolę nad stopniem rozwinięcia lub zwinięcia materiału. Całość z kolei zakłada się na specjalne uchwyty, przymocowane do ramy okna lub do wnęki okiennej za pomocą taśmy dwustronnej albo specjalnego kleju (niekiedy można spotkać warianty wykorzystujące wkręty).

Jak już zostało wspomniane, rolety okienne dają nam możliwość precyzyjnej kontroli nad ilością światła słonecznego w pomieszczeniu. Ponadto wyglądają też bardzo estetycznie, a na rynku dostępnych jest mnóstwo kolorów i wzorów, dlatego z łatwością można dopasować je do wielu aranżacji. Dla wielu osób duże znaczenie ma też montaż - w przypadku rolet najczęściej jest on nieinwazyjny i nie wymaga użycia jakichkolwiek narzędzi.

Rodzaje rolet okiennych

Najpopularniejszym rodzajem rolet, które najczęściej możemy spotkać w wielu domach, są rolety klasyczne. Wykonane z cienkiego, częściowo przepuszczającego światło materiału, są lekkie i uniwersalne - sprawdzą się w zdecydowanej większości przypadków. Dla osób, którym zależy jednak na całkowitym odcięciu od światła, najlepszym wyborem będą rolety zaciemniające 100%.

Po wewnętrznej stronie wyglądają one identycznie jak rolety klasyczne, jednak ich zewnętrzna strona pokryta jest specjalnym materiałem, pochłaniającym światło i nieprzepuszczającym go dalej. Innym typem rolet są te, które po zewnętrznej stronie mają specjalną warstwę odbijającą światło. Takie produkty nazywane są roletami izolacyjnymi, ponieważ dzięki nim pomieszczenie nagrzewa się mniej, niż w przypadku zastosowania rolet klasycznych.

Rolety na wymiar w Poznaniu - gdzie kupić?

Wielu mieszkańców stolicy wielkopolski zastanawia się, gdzie kupić wysokiej jakości rolety. Poznań jest miastem, w którym działa wiele firm zajmujących się sprzedażą tego typu produktów. Jeśli jednak chcesz mieć pewność, że rolety w Twoim domu są naprawdę wysokiej jakości, to serdecznie zapraszamy do naszego sklepu. W naszym asortymencie znajdziesz różne warianty rolet okiennych o rozmaitych fakturach i kolorach - klasyczne, zaciemniające czy izolacyjne. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Komentarze

Zostaw swój komentarz