Rolety okienne. Warszawa – gdzie kupić? - Art Studio - Dekoracje

Rolety okienne. Warszawa – gdzie kupić?

Coraz rzadziej we wnętrzach mieszkalnych stosowane są zasłony oraz firany. Głównie ze względu na to, że psuje to kompozycję stylu wykończeniowego nowoczesnego wnętrza. Niemniej jednak właściciele gospodarstw domowych i lokali mieszkalnych nie rezygnują z montażu systemów umożliwiających zasłonięcie okna, tym samym zapewniając sobie oraz pozostałym użytkownikom prywatność i poczucie komfortu w pomieszczeniach mieszkalnych. W nowych budynkach wykończonych w nowoczesnym stylu zastosowanie znajdują specjalnie wykonane rolety plisowane. Plisy, w Warszawie i innych miastach oferowane przez nasz sklep, sprawdzają się doskonale, oraz w żaden sposób nie psują estetyki pomieszczenia. Skutecznie zasłaniają szybę okienną, blokując przebijanie się promieni słonecznych do wnętrza.

Sposób użycia plis okiennych

 

Zastosowane w oknach plisowane rolety, w Warszawie obecnie bardzo modne, charakteryzują się prostą obsługą oraz ponadprzeciętnym, estetycznym wyglądem. Ich konstrukcja  umożliwia zasłonięcie wybranej części szyby okiennej na dowolnej wysokości. Istnieje także możliwość całkowitego zasłonięcia okien. Regulacja plis polega na ręcznym podnoszeniu oraz opuszczaniu zasłony. Doskonale sprawdzają się one w oknach znajdujących się na południowej stronie fasady. Wówczas w upalne i słoneczne dni przebijające się przez szybę okienną promienie mogą obniżać poziom poczucia komfortu we wnętrzu, a także negatywnie wpływać na jakość odpoczynku lub wykonywanych prac w pomieszczeniu. Całkowicie zasłaniając okna roletą plisowaną, uniemożliwiamy przepływ promieni słonecznych, a także zapobiegamy nadmiernemu nagrzewaniu się wnętrza.

 

Wybór odpowiednich plis okiennych

 

Ten rodzaj zasłony może zostać dobrany pod względem kolorystycznym do wnętrza, a także dopasowany do wymiarów szyby okiennej w danym pomieszczeniu. Plisy na wymiar, w Warszawie dostępne w naszym sklepie, zostaną zaprojektowane według wysokości i szerokości szyby okiennej w taki sposób, aby umożliwić użytkownikom wnętrza zarówno całkowite, jak również częściowe zasłonięcie okna. Ważne jest dobranie plis pod względem wymiaru szyby, co zapewni nieskomplikowaną i prostą obsługę zasłony, a także uzyskanie pożądanego efektu podczas użytkowania rolety okiennej. W Warszawie na to rozwiązanie „na miarę” zdecydowało się już bardzo wiele osób.

Systemy zasłon plisowanych produkowane są pod określony wymiar okna, uwzględniając także wszystkie wytyczne klienta związane z odcieniem kolorystycznym oraz zastosowanym materiałem. Możemy dokonać wyboru plis zarówno do okien tradycyjnych, jak również balkonowych i tarasowych.

 

Montaż solidnych plis okiennych

 

Rolety umożliwiają nie tylko całkowite zasłonięcie okien, lecz także pełnią funkcję izolacji termicznej wnętrza. Po całkowitym zasłonięciu okna plisami w pomieszczeniu zostaje zachowana temperaturaregulowana przez systemy grzewcze lub klimatyzację. Roleta sprawdza się nie tylko po zmroku, zapewniając nam absolutną prywatność w użytkowanym wnętrzu mieszkalnym, lecz także w ciągu dnia, szczególnie podczas upałów. Rolety znajdują zastosowanie zarówno w lokalach mieszkalnych, jak również użytkowych, a także w biurach i gabinetach.

Jeśli zdecydujemy się na zakup rolet wewnętrznych, możemy podjąć decyzję dotyczącą sposobu ich montażu. Dostępne są dwie opcje, a każda z nich ma oczywiście wady i zalety. Montaż inwazyjny jest nieco bardziej skomplikowany. Wymaga wywiercenia otworów we framudze okna, w których umieszczone zostaną śruby mocujące szyny. Jest to bardzo trwała metoda, jednak wymaga trwałego uszkodzenia okien. Takich rolet nie można łatwo zdjąć. Innym sposobem jest montaż bezinwazyjny – jest bardzo łatwy, wymaga jedynie umieszczenia na ramie okna specjalnych uchwytów i zamocowanie do nich plis okiennych. W Warszawie to rozwiązanie jest bardzo często wybierane ze względu na to, że nie wymaga naruszania framugi, a roletę da się w każdej chwili zdjąć. To przydaje się szczególnie, jeśli mieszkanie lub dom, w którym montujemy plisy, są wynajmowane.

 

Rolety na wymiar – Warszawa i nie tylko

 

Produkcja rolety zostaje rozpoczęta po dokładnym wymierzeniu okna oraz uwzględnieniu wytycznych związanych między innymi z kolorystyką listew aluminiowych czy tkaniny. Rolety produkowane na wymiar mogą nieznacznie przekraczać wskazaną wartość pod względem długości. Niemniej jednak takie wykonanie jest celowe oraz ma ogromny wpływ na poprawne funkcjonowanie plisy. Po całkowitym jej opuszczeniu listwy przylegają do siebie w taki sposób, aby zasłaniać okno w stu procentach. Po zakończeniu montażu rolet, dodatkowa część listew pozostaje w zwijaczu oraz pełni funkcję łączenia rolety z rolką. Nie należy się tym sugerować podczas dokonywania pomiaru. Prawidłowe wymiary uwzględniają wysokość i szerokość futryny okna. Dotyczy to zarówno tradycyjnych okien, jak również tarasowych. Jeżeli planujesz zakup plis okiennych na wymiar w Warszawie, możesz skorzystać z usług naszego sklepu internetowego – gwarantujemy najwyższą jakość oferowanych produktów.

Komentarze

Zostaw swój komentarz