Rolety plisowane Gdańsk - gdzie kupić plisy w Gdańsku? - Art Studio - Dekoracje

Rolety plisowane Gdańsk - gdzie kupić plisy w Gdańsku?

Ochrona przed nadmierną ilością światła słonecznego wpadającego do pomieszczenia jest ważna nie tylko w miesiącach letnich. Przez cały rok potrzeba ograniczenia naturalnego oświetlenia może okazać się na tyle paląca, że konieczne jest zamontowanie skutecznych rozwiązań mających na celu osłonięcie danego pomieszczenia. Właśnie taką rolę idealnie spełniają wysokiej jakości rolety plisowane.

Gdańsk jest Twoim miejscem zamieszkania i zastanawiasz się, gdzie kupić tego rodzaju akcesoria? Podpowiadamy, skąd czerpać inspiracje i jak odpowiednio wyposażyć swoje wnętrze.

Plisy okienne - Gdańsk. Czym są plisy montowane bezpośrednio na oknach?

Plisy to pojęcie, które wdarło się do słownika wnętrzarskiego już kilka lat temu, jako nowoczesne i innowacyjne rozwiązanie, pozwalające szybko i skutecznie rozwiązać kwestię zbyt dużego poziomu nasłonecznienia utrzymującego się w danym pomieszczeniu. Mimo swojej ciągle rosnącej popularności oraz stałej obecności wielu ofert o charakterze wykończeniowym nadal nie każdy wie, czym tak naprawdę są rolety plisowane. Gdańsk jest miastem, w którym często można spotkać w oknach tego rodzaju rozwiązanie. Warto więc wiedzieć, jak właściwie rozpoznać plisy oraz umieć dostrzec ich cechy charakterystyczne.

Charakterystyka rolet plisowanych - Gdańsk

Czym więc są rolety plisowane? To szczególny rodzaj rolet, w przypadku których zastosowano nowoczesne rozwiązanie dotyczące ich montażu. Wyjątkowy proces umieszczania tego rodzaju rolety na miejscu przeznaczenia jest możliwy dzięki specjalnej konstrukcji plis, która zachwyciła już wielu zadowolonych użytkowników. Mimo że plisy spełniają podobną rolę, co inne rodzaje zaciemnień tego rodzaju, wyraźnie odróżniają się od pozostałych propozycji swoją budową. Plisy nie posiadają rury nawojowej, tak charakterystycznych dla klasycznych rolet, które jeszcze do niedawna całkowicie dominowały rynek i można było je spotkać praktycznie w każdym mieszkaniu. Dzisiaj wykończenie okien jest już dużo bardziej zróżnicowane ze względu na zwiększoną ilość możliwości, które oferuje rynek w tym zakresie. Nie musisz już decydować się na jedno rozwiązanie - w naszej ofercie znajdziesz wiele różnorodnych propozycji, w tym również plisy okienne. Gdańsk jest słonecznym miastem, w którym takie rozwiązanie z pewnością okaże się szczególnie przydatne.

Nie brakuje osób, które dość sceptycznie podchodzą do kwestii zapewnienia odpowiedniej ochrony przed światłem słonecznym, jakie prezentują właśnie plisy. Lekka i niepozorna budowa może sugerować, że światło nie zostanie zatrzymane tak skutecznie, jak w przypadku bardziej klasycznych modeli, z pewnością dobrze już wszystkim znanych. Jest to jednak pogląd całkowicie nietrafiony, gdyż plisy okienne zostały skonstruowane specjalnie w taki sposób, aby skutecznie zatrzymywać promienie słoneczne wpadające do danej przestrzeni.

Mimo swojej skuteczności możliwe było zastosowanie ułatwionego procesu montażu. Mechanizm rolet plisowanych opiera się na wykorzystaniu dwóch listew obudowujących materiał, dzięki którym możliwe jest wygodne składanie plisy. To jedna z najbardziej charakterystycznych cech tego rodzaju wykończenia - z pewnością każdy kojarzy rolety plisowane właśnie ze sposobem złożenia na harmonijkę. Swoją plisę możesz więc przemieszczać w pionie jednokierunkowo lub dwukierunkowo. To jednak nie koniec udogodnień - tego rodzaju ruchy są możliwe na całej powierzchni okna. Dzięki takiemu rozwiązaniu możesz bez żadnych przeszkód zasłaniać całe okno lub tylko jego dowolny fragment.

Rolety plisowane - gdzie kupić?

Zalet plis z pewnością można wymienić wiele. Oprócz najłatwiej zauważalnego atutu, czyli wyjątkowo prostego montażu, zwrócić uwagę należy także na rozszerzone możliwości w zakresie wyboru poziomu zaciemnienia prezentowanego przez plisy. Gdańsk jest miastem, w którym możesz wymagać zarówno pełnej ochrony przed światłem słonecznym, jak i tylko delikatnego przysłonięcia okien. Dzięki naszej rozbudowanej ofercie możesz wybierać między modelami zapewniającymi małą przepuszczalność światła lub bardziej klasycznym

Komentarze

Zostaw swój komentarz