Konserwacja plis i moskitier - Art Studio - Dekoracje

Konserwacja

Rolety są niezwykle ważnym elementem wyposażenia każdego domu. Pozwalają na zachowanie prywatności, przyciemniają pomieszczenia, ułatwiając tym samym zasypianie, a także sprawiają, że wzrasta poczucie bezpieczeństwa osób przebywających w mieszkaniu. Dlatego niezwykle istotne jest ich prawidłowe i regularne czyszczenie, aby utrzymać ich estetyczny wygląd oraz zachować dobry stan na dłużej.

Jak dbać o rolety?

Pierwszym krokiem do tego, aby rolety służyły w Państwa domu jak najdłużej, jest ich właściwe czyszczenie. Konserwacja nie musi być dla Państwa uciążliwym zadaniem, jeśli tylko wiecie, w jaki sposób należy to robić. Przede wszystkim uzależnione jest to od rodzaju rolety. Znajdujące się w naszym asortymencie plisy są niezwykle łatwe w usuwaniu z ich powierzchni zabrudzeń, jednak nieumiejętne mycie może także doprowadzić do ich uszkodzenia. Dlatego powinno przykładać się szczególną uwagę do ostrożnego zdejmowania i oczyszczania żaluzji plisowanych. Na początku można rozpocząć oczyszczanie żaluzji plisowanych od ich delikatnego przetarcia lub usunięcia z nich kurzu za pomocą szczoteczki lub ścierki. Dzięki takim czynnością, wykonywanym cyklicznie, przyczynicie się Państwo do wydłużenia żywotności Waszych plis. W razie powstania na ich powierzchni większych i mocniejszych zabrudzeń warto ostrożnie zdjąć je z okien i wyprać ręcznie w misce lub wannie. Do prania powinno się użyć delikatnego środka i wody o odpowiedniej, niezbyt wysokiej temperaturze, która może doprowadzić do powstania odkształceń. Należy pamiętać o tym, aby przed przystąpieniem do czynności piorących zostawić roletę na około 15 minut w wodzie w celu jej całkowitego namoczenia. Po upływie czasu można rozpocząć czyszczenie żaluzji plisowanych. Warto również nie zapominać o ich delikatnym praniu, bez zbędnego tarcia, szarpania czy intensywnego ugniatania, ponieważ takie działania mogą ją po prostu zniszczyć. W końcowym etapie należy wypłukać żaluzje i wysuszyć w pozycji zamkniętej.

Jak dbać o moskitiery?

W naszej ofercie posiadamy także moskitiery, które pozwalają na skuteczną walkę z insektami. Dzięki nim do Państwa domu nie przedostaną się uciążliwe owady, które znacznie uprzykrzą życie. Warto zastanowić się nad montażem moskitier, a jeśli już są w Państwa domu, należy dowiedzieć się, w jaki sposób je czyścić. Dzięki temu zachowają swoją estetykę na długo i ochronią przed ugryzieniami przedostających się z zewnątrz owadów. Mycie moskitiery ramkowej nie jest trudnym zadaniem, jednak przed przystąpieniem do jej oczyszczania, należy ostrożnie zdjąć ją z okna, a następnie umyć pod prysznicem. Jeśli zależy Państwu na utrzymaniu ich odpowiedniego stanu, warto także regularnie przecierać je wilgotną ściereczką, bez ściągania z okien. Dzięki temu moskitiery posłużą Państwu przez długie lata i przyczynią się do komfortowego spędzania czasu w ciepłe, letnie wieczory, bez potrzeby zamartwiania się o insekty. Podczas czyszczenia moskitier ramkowych warto pamiętać o kilku kwestiach, które pozwolą na prawidłowe wykonywanie czynności. Przede wszystkim nie należy zbyt mocno naciskać na siatkę, aby przez przypadek nie doprowadzić do jej uszkodzenia. Co więcej, do jej mycia można wykorzystać samą wodę lub dodatkowo delikatne preparaty. Zbyt mocne środki mogą odbarwić moskitiery, co wpłynie na ich nieestetyczny wygląd. Powinno się również wziąć pod uwagę prawidłowe suszenie moskitier, które nie przyczyni się do powstania wilgoci w pomieszczeniu bądź w ramie okna. Najlepiej pozostawić otwarte okno, dzięki czemu moskitiery wyschną szybciej i w bezpieczny sposób.

Konserwacja rolet okiennych i moskitier

Prawidłowa konserwacja rolet i moskitier jest kluczem do ich długoletniego użytkowania. Akcesoria służące ochronie okien i Państwa mieszkania także wymagają cyklicznego czyszczenia, co pozwala im na zachowanie odpowiedniego i zadbanego wyglądu. Dzięki temu będę nie tylko funkcjonalnym dodatkiem, ale także pięknie prezentującą się dekoracją w Państwa oknach.

Lista stron w Konserwacja: